Etiketler: Erkek El Çantası

Çanta takan erkek
Tamamen Kişisel

Erkeklerde Çanta Kullanılır: Çanta Kullanan Erkek

Çanta kullanan erkek! Sanırım son bir aydır ben bu sınıfın bayrak taşıyan liderlerinden biriyim. Konuya nereden girsem nereden dalsam hiç bilmiyorum. Bundan belki bi’ 10-20 yıl kadar önce 23 yaşında olsaydım bir çantaya ihtiyacım kesinlikle olmayacaktı. Fakat günümüzde, kadınların aksine biz erkeklerin de yanında taşıması bir dünya şey var! En basitinden başlayayım ve henüz kış gelmemiş olmasına karşın iyimser bir tavırla kışlık montun ceketin de ceplerini de işin içerisine dahil edelim;

Elektronik Sigara – Sizde eğer bu yoksa bunun yerine muhtemelen sigara paketi ve çakmak olacaktır

Cüzdan – İçerisinde para, kredi ve kartları, kimlik, ehliyet ve pratik zamanlarda kullanılmak üzere yara bandı olduğunu düşünelim. 

Telefon – Artık maşallah kullandığımız mobil cihazların zaten hiç biri 4.5″ altında değiller, bu da yine muhtemelen listemizin en önemli ögelerinden biri.

Ev anahtarları – Evli olun bekar olun hiç fark etmez, bu anahtarlardan mutlaka bir tane her zaman yanınızda olacak.

Araba anahtarları – Bu biraz istisnai bir madde fakat öyle sanıldığı kadar da istisna değil. Türkiye’de yetişkin her 10 kişiden 4’ünün arabası olduğu gerçeğini atlamayalım.

Arabanın Ruhsatı – Yine bunu da yanınızda taşıma zorunluluğunuz var. Arabası çalınan garip bir arkadaşımın başına ne işler geldiğini bildiğim için yanımdan ayırmamak durumundayım.

Kulaklık – Bildiğiniz normal telefon kulaklığından bahsediyoruz, öyle çok matrak bir şey değil.

Şimdi tüm bunların hepsinin bir erkeğin ceplerine doluştuğunu düşünmenizi istiyorum… Tahminimce bol cepli kıyafetinizin bile zaten en fazla 4 cebi olacaktır. Şimdi harika bir fizik sorusu, tüm bu eşyalar bir erkeğin cebine nasıl sığacak?

Ben listeyi şişirmek için yer vermedim ancak aslında benim sürekli yanımda taşımam gereken eşyaların listesi yukarıdaki listeye oranla biraz daha kabarık. Mesela elektronik sigara için likit, mini ıslak mendilpowerbankşarj kablosu ve şarj adaptörüher zaman takmadığım gözlüklerim ve mide hapı olmak üzere biraz daha kabarık bir listem var. Tüm bunların görüntüsü nasıl bir şeye benziyor görmek ister misiniz?

erkeğin cebindeki eşyalar

Allah aşkına, tüm bunların bir erkeğin cebinin içerisinde var olma ihtimali sizce nedir? Ulan hadi bir şekilde sıkıştırdınız desem sanki dışarıya çıkmıyorsunuz da tam teçhizatlı asker olarak savaşa katılıyorsunuz gibi hissediyorsunuz. Ne yani, Yunanlar tekrardan saldırıya mı geçti, savaşta mıyız ne oluyor?

Diyelim ki, bir şekilde bunların yarısını evde bıraktınız o zaman da yenilerini almak durumunda kalıyor ve sürekli harcama yapıyorsunuz. Mesela çantanız olmazsa kesinlikle bozuk parayı öyle hebele hübele üstünüzde taşıyamazsınız. Şarjınızın bitmesi ise hiç de sıra dışı olmayan bir şey haline gelebilir. Bu kadar eşyayı üzerinizde taşısanız, Notre Dame’ın Kamburu formunda canınız hiç bir yere adım atmak bile istemiyor. Anlayacağınız dertler derya olmuş!

Mantık açısından bakacak olursak çanta takan erkek belki seksi değildir fakat kesinlikle çok daha donanımlı ve işlevseldir. Peki, bir el çantasının erkeğe kattığı pratik avantajlar neler oluyor;

El Çantasının Erkeklere Kattıkları

– Tüm ihtiyaçlarınızın tek bir yerde olduğunu biliyor ve bunun haklı sevincini yaşıyorsunuz.

– Özellikle yürürken tüm vücudunuzdaki ağırlık yerine sadece elinizdeki çantanın ağırlığıyla rahatsız olmadan yürüyebiliyorsunuz.

– Evden acil olarak çıkmanız gereken durumlarda onu aldım mı, bunu almış mıydım, yav şu neredeydi derdi ortadan kalkıyor.

– İhtiyaçlarınızın tümü yanınızda olduğu için ekstradan harcama yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

– Ya şunu yanıma almayayım nasıl olsa lazım olmaz, bari üstümü şişirmesin derdinden ve sonrasında o şeyin lazım olup pişman olma duygusundan kurtuluyorsunuz.

gibi daha birçok pratik avantajı var. Peki, gelelim tüm o çanta takan erkek imajını kırmak için yapabileceklerimize ve uygulayabileceğimiz pratiklere;

Erkek El Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

erkek-cantasi

– Tarzınızı Bilin: Efendime söyleyeyim, benim giyim tarzım klasiklik ile sporun uyumu üzerine kuruludur. Tüm pantolonlarım keten kumaşındandır, ayakkabıların sırıtmayacak siyah renk tonu ağırlıklı spor ayakkabıdır ve gömlek yada uzun sweet t-shirt giyerim. Haliyle bu tarz bir çanta benim elimde sırıtmıyor. Özellikle siyah deri ceketle uyum yakaladıklarını söyleyebiliriz.

– Askılardan Kurtulun: Askı ile birlikte el çantalarının aşırı değişik bir görüntü ortaya çıkarttığına ben de katılıyorum. O yüzden o askılardan kurtulun. Benim çantamın tutma kolu aynı zamanda bileğime geçebiliyor. Yani, elimde taşıdığımı hissetmek zorunda kalmıyorum.

– Saçma Sapan Renkler Almayın: Gidip bordo mavi bir çanta almayın. Koyu renkler tercih edin ve giyim tarzınıza uyumlu olmasına özen gösterin.

– Boyutta Abartıya Kaçmayın: Benim kullandığım çanta, erkek el çantalarının tam orta tipi. Ne ihtiyaçlarım içine sığmayacak kadar küçük nede savaş teçhizatı dolduracak kadar büyük. Dengeyi sağlayın.

Çanta takan erkek imajı serimizden şimdilik bu kadar. Ha birde, insanların ön yargılarına çok takılmayın. Sırf birileri “Iıııiyak o ne öyle çocuk 40 yaşında gibi çanta taşıyor.” diyecek diye rahatınızdan ödün vermeyin. Savaşa gider gibi ceplerinizi doldurduğunuzda da bence ortaya hiç iç açıcı bir görüntü çıkmıyor.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!