İnceleme Atölyesi

En Ucuz Kontak Lens Suyunu Almak İçin Bilmek Gerekenler

Gün geçmiyor ki bir şey daha tükenmesin anasını satayım, o kadar şeyimin bitmesi yetmiyormuş gibi artık en sonunda 4 ay kadar önce almış olduğum lens suyu da ömrünü tamamlamış bulunmaktadır. Ben de yenisi almak için eczaneye gittim. Ben gözümü çok daha rahat tuttuğu için Renu lens suyunu kullanıyorum. Fakat Tekirdağ’da 360 Miligramlık Renu solüsyonun fiyatı 35 TL. İstanbul’da da aynı solüsyonun fiyatı 28 TL olunca ben bu oyunu bozarım arkadaş dedim!

Bir ürünün ikisi de aynıysa ve aralarında bu kadar fark bulunuyorsa, bunların daha ucuzu da mutlaka olabilir diye düşündüm. Daha önce ne hikmetse her şeyi önce internetten bakan ben lens suyunu internetten alma işine yanaşmamıştım. Akşam eve geçince internet üzerinden (GittiGidiyor’u kullanıyorum.) bir arama yaptım ve aslında bizi eczane ve optikçilerin fena fena kazıkladığını gördüm.

Normal şartlarda Tekirdağ’da tanesi 35 TL, İstanbul’da tanesi 28 TL olan Lens suyunun iki tanesinin internette 24 TL’ye satıldığını gördüm. Satıcının da bilmem kaç bin tane satışı olunca ilk iş tabi son kullanma tarihi hakkında bilgi edinmek için mesaj attım. Lens kullanacak arkadaşlara önemli bir tavsiye lens suyunuzun son kullanma tarihi geçik olmasın mümkünse. Nasıl ki bozuk ayranı içmiyorsanız bozuk lens suyunu da gözünüzde kullanmayın.

Aldığım cevabın sonucunda lens suyunun daha henüz 1 seneyi aşkın hatta 1 buçuk senelik son kullanma zamanı olduğunu görmüş oldum. Tabii, durum öyle olunca hemen bir tane sipariş ettim. Sonra olur da takipçilerden birinin yolu düşerse o da gidip optikçilere kazıklatmasın kendini diye kişisel bloga da bir not düşelim istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!