En İyi Hemen Çevir Siteleri Hangileri?  - Burak Göç

Araç Gereç

En İyi Hemen Çevir Siteleri Hangileri? 

Yeni bir dil öğrenmek isteyenlerin, çeviri yapanların ve yabancı dile olan hakimiyetini arttırmak isteyenlerin en büyük yardımcıları hemen çevir siteleri; sağladığı çoklu faydalarla hayat kolaylaştırıyor. Kelime çeviri, metin çeviri ve cümle çeviri yapılabilen bu platformlarda aynı zamanda seslendirme özelliği de bulunduğu için yabancı dildeki kelimelerin telaffuzları öğrenilebiliyor.

Kariyerinde ilerlemek isteyenler, akademik çalışmalar yapanlar, öğrenciler ve yabancı ülkelere turistik gezide bulunanlar için hemen çevir sitelerinin kalitesi büyük önem taşıyor. İngilizce Türkçe çeviri ve İngilizce Türkçe çeviri ihtiyacının yanı sıra diğer dünya dilleri arasında da çeviri yapılmasını sağlayan hemen çevir siteleri; çeviri ihtiyacı olanlara hız kazandırıyor.

Siz de hemen çevir sitelerini kullanıyor ve yaptığınız çevirilerin doğruluk payını arttırmak istiyorsanız yazımızda en iyi hemen çevir siteleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

01 – Google Translate

https://translate.google.com/

Google Translate şüphesiz en çok kullanılan hemen çevir siteleri arasında ilk sırada yer alır. Sade ara yüzü kullanıcılara konforlu bir deneyim sunarken onlarca farklı dil arasında çeviri yapılabilmesi bu platformun yoğun bir şekilde kullanılmasına sebep olmaktadır.

Google Translate sitesi İngilizce Türkçe çeviri ve Türkçe İngilizce çeviri yapmak isteyenler kadar diğer dünya dilleri arasında çeviri yapanların da uğrak noktasıdır. Çevirisi yapılan metnin dinlenebilmesi, alternatif çevirilerin gösterilmesi, dil algılama özelliğinin bulunması bu platformun avantajlarını arttırmaktadır. Otomatik çeviri hizmeti veren Google Translate kullanıcılara çeviri özelinde katkı sağlama imkanı da sunmaktadır.

02 – IngilizceTurkce.Gen.Tr

https://turkceingilizce.ingilizceturkce.gen.tr

İngilizce Türkçe kelime çeviri, İngilizce Türkçe metin çeviri ve İngilizce Türkçe cümle çeviri hizmetlerini almak isteyenlerin en çok tercih ettiği hemen çevir sitelerinden biri de İngilizceturkce.gen.tr ‘dir.

Türkçe İngilizce çeviri hizmetlerinin de alınabildiği bu sitede 51 dilde online çeviri yapılabilmektedir. İngilizce öğrenmek isteyenler için İngilizce derslerinin de yer aldığı sitede; sesli çeviri özelliği ve İngilizce sözlük modülleri de bulunmaktadır.

Günlük konuşma sırasında kullanılabilecek kalıpları ziyaretçileri ile buluşturan hemen çevir sitesindeki çeviri modülünün kullanımı oldukça kolaydır. Çeviri yapılması istenen metin ilgili alana yapıştırıldıktan sonra çevir butonuna basıldığında sistem otomatik olarak çeviriyi gerçekleştirecektir. Hemen çevir sitelerinin profesyonel çevirinin yerine geçmeyeceği gerçeğinin altın çizen siteden; profesyonel çeviri hizmeti için teklif de alınabilmektedir.

03 – FreeTranslations

https://www.freetranslations.org

FreeTranslations kullanıcı deneyimi oldukça başarılı sitelerden biridir. Otomatik dil algılama özelliği bulunan; hem kaynak hem de hedef çevirilerin dinlenebildiği ve birçok dilde çeviri yapma özelliğine sahip olan bu platformda İngilizce Türkçe çeviri ve Türkçe İngilizce çeviri online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Sitenin alt kısmında birçok dilde günlük olarak kullanılan basit cümleler yer almakta ve bu cümleler çeviri hizmetinin verildiği tüm dillere uyarlanabilmektedir. Çeviri doğruluğunun mutlak olmadığını vurgulayan site; yapılan çevirilerde metnin genel anlamı ile ilgili fikir sahibi olunabileceğini hatırlatmaktadır. Önemli çeviriler için profesyonel çeviri hizmetlerine başvurulması tavsiye edilmektedir.

04 – Translatedict

https://www.translatedict.com/tr/

Translatedict; kullanımı kolay, eğlenceli ve aynı zamanda birçok hizmetin aynı anda sunulduğu hemen çevir sitelerinden biridir. Site üzerinden sesli çeviri, yazıyı sese çevirme ve profesyonel çeviri hizmeti alabilmeniz de mümkün. Ayrıca yapılan çevirileri hem seslendirebiliyor ve de karakter / kelime sayılarını öğrenebiliyorsunuz.

Çevirisi yapılan cümle hedef dile çevrildiğinde alternatif cümleler kullanıcılara sunuluyor. Böylece yabancı dil bilgisini arttırmak isteyenler bu platformu kullanarak hem kelime haznelerini hem de dil hakimiyetlerini geliştirebiliyor.

Yazımızda yer verdiğimiz tüm sitelerin kendilerine göre artıları ve eksileri olsa da her biri; en çok kullanılan, en doğru çevirileri sunan ve en çok ziyaret edilen siteler arasında yer almaktadır. Bu nedenle hepsini deneyerek en iyisini keşfedip çeviri sorununuzu çözebilirsiniz.

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Bölüyorum ama... 🙂

Neredeyse 2 dakikadır buradasın. Facebook sayfama bir Like atarak bana destek olabilirsin. Teşekkürler! 👏👇