E-Sigara

Elektronik Sigarayla Makyaj Pamuğu (Organik Pamuk) Kullanılır mı?

Gar Gış gıyamet! Son 3 günün bence en güzel özeti bu olabilir. Önce evin kombisi dondu, sonra araba conta yaktı. Esaret altında geçen günlerle birlikte çarşı pazar karıştı ve ben ne yazık ki pamuksuz kaldım. Hazır coil kullandığım zamanlar haricinde RBA ünitesini kullanıyorum ve bu da sürekli olarak Japon pamuğu dediğimiz pamuğa olan ihtiyacımızı arttırıyor.

Bu pamuğu, yolların bellerin açık olması durumunda kargoyla çok kolay edinebiliyorsunuz ancak gel gelelim böyle kargoların çalışamadığı kar kış gibi durumlarda pratik çözümler icat etmek şart oluyor. Ben de tam olarak böyle bir günde kalmışken ne yapsam ne etsem diye düşünürken makyaj pamuğu veya top pamuk adı verilen pamuğa denemeyi düşündüm.

Bu pamuklar normal yara silmek için filan kullandığımız pamuklara pek benzemiyordu ve yapısı itibariyle aslında bizim pamuklara oldukça benziyor. Ben de neden olmasın ki diyerekten, önce pamuğu ince bir katman haline getirdim, sonra da pamuğu bir güzel RBA’ya takıp şöyle bi 5 – 10 dakika denedim.

Tabii, yöntemin işe yaradığını görünce daha önceden böyle bir manyaklığa kalkışan kim var kim yok diye de internetten öyle bir bakındım ve yalnız olmadığımı fark ettim. Hatta baya ciddi ciddi insanların Japon pamuğu yerine bildiğiniz bu pamuklardan satın alıp suyla kaynatıp kaynatıp kurulayıp içtiğini deneyimledim. Ahanda örnek videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=7IBVxvCMRsY

Sonra Türkçe kaynaklara biraz bakındığımda bu tür pamukların beyazlatılmasında hidrojen peroksit adında bir kimyasalın kullandığını öğrenmiş oldum. Hidrojen peroksit saf haliyle kullanıldığında oldukça zararlı bir madde ancak pamuğun üzerinde kullanılan hidrojen peroksitler bu maddenin saf halinde oldukça uzakmış.

Ve hatta, bu pamukların üzerindeki hidrojen peroksit’in temizlenmesi için ekstradan üretilen bir makinenin olduğunu ve bu makinenin kullanılarak zararların daha da aza indirgendiğini gördüm. Hem yabancı hem de TR sayfalarında yapmış olduğum araştırmalarımın sonucunda erişmiş olduğum sonuç şudur ki; düzenli olarak kullanmayacak olsanız bile pamuğunuzun bittiği zamanlarda bu pamuğu kullanmak oldukça ideal performans verebilir.

Hatta tıpkı Japon pamuğunda olduğu gibi üst ve alt damarlı pamuk katmanı da sıyırarak normal bildiğiniz Japon pamuğu tadında kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Bu arada tüm bu söylenenlerin %100 organik pamuk ürünleri için geçerli olduğunun da altına çizelim.

Eğer düzenli olarak kullanmayacaksanız paketten çıktığı gibi kullanabilirsiniz. Yalnız düzenli olarak bu pamukları kullanmayı düşünüyorsanız, tek seferde tüm bir paketi kaynatıp kurulayarak kullanıma hazır hale getirseniz hiçte fena olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!