Lüzumsuz Bilimler

El Yanmasına Çözüm

Uzunca bir süredir ciddi ciddi lüzumsuz ve gündelik hayatınızda muhtemelen bi’ boka yaramayacağına inandığım şeyler paylaşmamıştım. İnsanlar tuhaf işte! Kiminin kafasına elma düşer gidip yer çekimini bulur, kiminin eli yanar bunu lüzumsuz bulur. (Yaz bunu güzel laf, Like’a gelir RT’ye düşer Popi olursun) Geçtiğimiz gün hazır Pizza’yı fırına attım ve okula geç kalmamak için acele ile o kısacık zaman dilimi arasında neler yaptım neler. Derken fırının yanına tekrar geldim ve kapağına açtım. “Ohh Pizza’lar tamam!!” dedim ve ardından laaps diye elimi uzatınca hemen elimi tepsiye yapıştırmayı başardım!

Evet, iddia ediyorum acelem varken sakarlık yarışması yapsalar açık ara birinci olabilirim. El yanması da çok rezil bir şeydir, nereden mi biliyorum? Çünkü aslında ben bir çeşit pisikopatım ve boş zamanlarımında lüzumsuz bilimler için başlıklar arayıp kendime sadistçe şeyler yapıyorum. Nereden bileceğim, genelde böyle abuk subuk unutkanlıklar yapıp elimi yakmayı beceriyorum da oradan. Zaten, bende küçüklükten bir sorun var. Yani, ailem ilk başta bu konuda biraz çekimser davranmış olsa da sonraları benim bu durumumu “normal” olarak kabul etti. En azından kabul etmiş olabilirler diye düşünüyorum. Neyse, elim yandı diyorduk. Eyvah dedim şimdi o el su toplar, şişer sonra o patlar o acır böyle için için ne elini yıkmak istersin ne pislensin istersin. Sonra nedense, nasıl aklıma yer etmişse 8 yaşımdayken izlediğim bir eğitim programından kare geldi hemen.

O ara böyle sanki biri arkamdan “Soğuk suuuuu, Soğuk suuuu” diye bağırdı. Denemekten bir zarar gelmez belki de el yanmasının çözümü budur diye düşündüm. Elimi 1 dakika kadar tamamen soğuk suyun altında pempeleşinceye kadar tuttum sonra üzerine ince ince dildiğimiz …. küfürleri de saydırdıktan sonra okula doğru yola koyuldum. Bugün elimi yakmamın ikinci günü ve hala ne şişlik var ne kızarıklık. Üstelik su da toplamadı! Sadece oradaki doku yanmadan kaynaklı biraz hissizleşti. Olur da eliniz yanarsa bu aklınızda bulunsun, gerçekten soğuk su bazen hayat kurtarıyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!