Tamamen Kişisel

Yakın Zamanda Gezip Görmek İstediğim 5 Yer (Bence Siz de İstiyorsunuz)

Tatil kavramı tüm hafta sonunu evde yan yatıp geçirmek olan bünyeme inat, borçları bitirir bitirmez -çok yakında bitiyor- kendimi ehoğnomik tatil alternatiflerine vuruyorum blog. Çalışmak iyi şey, güzel şey. Ama bir yerden sonra kafa kaldırmıyor. Sürekli ve kesintisiz rutinlerin kucağında uyumak önce huzur veriyor insana. Sonra kafanızın nerede olduğunu hissetmiyorsunuz. Zaten son aylarda kafamı nereye koyduğumu hala bulamadığımı düşünürsek, bence ardı ardına yapılacak tatiller dizesinin vakti gelmiş demektir.

Melankoliye lüzum yok. Bakın, hayatınızda garının gızın olmamasının böyle pratik avantajları da var işte. Ne zaman olduğunu bilmediğim ama yakın zamanda valizi arabaya atıp, arka bakmadan gideceğim o 5 yer ise şöyleler efendim;

1- Olympos – Antalya

Eğer tatil denildiğinde aklınıza türlü maceralar gelmiyorsa, siz de bendensiniz. Olympos, yan yatıp sessizliğin tadını çıkartmak için oldukça ideal. Samanyolundan kopmuş yıldızlı otellere inat, alıştığınız temponun dışında bir şey sunmuyor. Size bu fikir nasıl geliyor bilmiyorum ama bence Olympos’u mutlaka bi gidip görün derim. Dip not; linkteki pansiyona da ayrıca göz atın, çift olarak arkadaşlarım orada kalmıştı. Muhtemelen ben de orayı tercih edeceğim. (Hem az prim yapalım.)

2- Kıbrıs

Kıbrıs’ın görülmemiş cennet bahçelerini, tadılmamış lezzetler sunmadığını biliyorum. Yine de o kadar çok insan gelip gidip öve öve bitiremiyor. Onlarca insanın tatil dediğinde aklına ilk gelen seçeneklerden olduğu için kıprısı da listede es geçmemem gerektiğini düşünüyorum. Bir de Kuzen askerliği orada yaptığı için onun rahatlığıyla gider geliriz diyorum. Fena mı?

3- Ukrayna – Kiev

Ya bi pislikleşmeyin arkadaşım 😀 Beyaz tenli, at gibi Ukrayna kızları için burayı listeye eklediğimi düşünüyorsanız, haklısınız. Şaka şaka, giriş çıkış resmi prosedürlerinden amade bir ülke olması bence ziyaret edilmesi için geçerli bir neden. Yalnız ben kış taraftarı olduğum için Ukrayna’yı kış tatilim için düşünüyorum. Hadi amin inşallah…

4- Polonya

Polonya’yı lisedeyken okul bahanesiyle gittik, gördük, beğendik. Yalnız gönül hep bir daha yine yeniden gitmenin peşinde. Orada dünyalar tatlısı bir arkadaşım da olduğu için — valla sadece arkadaşım — Polonya tatil listesinde hep gönlümün merkezinde. Bakalım resmi olaylar can sıkıcı olmasa kış sonuna doğru Polonya da seçeneklerimden biri olacak. Şu manzaranın gerçeğini tekrar görmek istiyorum Allah’ım n’olur!

5- Edirne – Erikli

Adını milyonlarca kez duyup etmeme ve binlerce kez imkanım olmasına rağmen Erikli’yi de görmek henüz nasip olmadı. Olsun, ben zaten burayı adam akıllı bir tatil için saklıyorum. Gerçi geçen hafta bir arkadaşım orada bilmem ne festi olacağı için aklımı çelmeye çalıştı. Ağustos başında listeden bir isim silebilirim.

Nasıl ama hepsi sizin de aklınıza cuk diye oturdu değil mi? Beşi de sakin, tenha ve guptıs guptıs tatil tarzından amade yerler. Öyle umuyorum ki, 2018’in sonunu görmeden önce bu listeyi tamamlamış olurum. Listeyi tamamlarsam altlarına ayrıca link çıkmayacağı unutmayacağım 🙂

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!