jivochat manşet
İnternetServisler

E-ticaretin Canlı Destek Sıkıntısına Tornavida Olan Servis: JivoChat

Hiç e-ticaret dünyasına yelken açma şansınız olmuş muydu? Benim oldu. E-ticaret’i size eski, döküntü bir araba olarak özetleyebilirim. Aldığınız andan itibaren arabanın kendine hayrının olmadığını farkediyorsunuz. Başlıyorsunuz birer birer pürüzleri düzeltmeye… Önce direksiyona el atıyorsunuz. Orasıydı, burasıydı derken, bir bakmışsınız aracın motorundaki her bir vidayla tanışmışsınız. Artık onlar sizin için vida değil, alenen karşılaştığınız bir tanıştır. Kaputun altında sizden çay bekler, dertlerine tornavida olmanızı isterler. Otomobilin keşfiden sonra gün yüzü görmemiş vidalar sizinle yüzgöz olurlar. E-ticaret işinde canlı destek sistemi işte bu vidalardır!

Online alemde canlı destek demek, fiziksel bir mağazaya giren müşteriye “Hoj gelmişsen canım babam” susuluğunda karşılama girizgahına eş değerdir. Asıl mesele selam karşılaması değil, size bunu sunacak yazılım altyapısını bulmak. Tek başına kendi halinde yazılım paketlerini kullandığınızda, iletişim kanalları açısından muhteşem senkron sorunları oluşuyor. O an, e-ticaret için neden eski bir otomobil tanımlamasını yaptığımı daha iyi anlayabilirsiniz. Satışları arttırmak adına müşterilere olağan gücünüzle canlı yardım sunmanız ve bunu çok kanatlı yapmanız gerekiyor. Gel gör ki, iki elimiz ve aynı zaman diliminde sadece tek bir yerde olmayı başaran naciz bir bedenimiz var.

Vidalarla kafayı yemeye başladığınızda, basit yazılım paketlerinin işinize fayda sağlamadığını, daha iyisini yapmak ve satışları arttırmak adına adam akıllı bir müşteri hizmetleri biriminin varlığına ihtiyaç duyduğunuzu hissediyorsunuz. İyi ama nasıl? Bu adımda sahneye sunduğu şahane özellikleriyle derdinize derman olan JivoChat çıkıyor.

JivoChat Nedir?

JivoChat; web siteniz için canlı destek, e çızgı mail, telefon, Facebook mesajları, Telegram ve Viber üzerinden size gelecek tüm mesaj taleplerini yanıtlayabileceğiniz tek bir merkezi iletişim yazılımı. Yani, özünde JivoChat daha önce bahsettiğim naciz bedenimizin aynı anda birden fazla yerde bulunmasını sağlıyor. Bir nevi dijital ruh göçü olarak düşünebilirsiniz. 

Bir müşteriniz internet sitenizden destek için mi yazıyor? JivoChat yazılımınız üstünden ona yanıt veriyorsunuz. Haydaaa, aksilik bu ya diğer taraftan Facebook Messenger üzerinden bir başka müşteriniz yazıyor. Şimdi n’olcak? Normalde Facebook Messenger’a farklı bir yerden ulaşıp müşterinize “Hojgeldin canım babam” girizgahını yapmanız gerekir. Adap budur. Ama JivoChat’i kullandığınızda tek bir yazılım üzerinden tüm iletişim kanallarınızı kontrol etme şansına sahip oluyorsunuz. Bir oraya bir buraya dolap beygiri gibi koşturmak yerine tüm iletişim işini tek kanaldan kontrol ediyorsunuz.

Dahası, JivoChat’in mobil aplikasyonunun nimetleri sayesinde ofis dışında olduğunuzda -ki ofiste durduğum pek söylenemez- çatır çatır müşterilerinize yanıt verebiliyorsunuz.

Bundan sonrası satış yeteneklerinizi kullanarak, müşterilerinize sokulmak veya derdini uzun uzun anlatmak isteyen müşterilerle derman olma meselesi…

JivoChat’in Özellikleri Neler?

JivoChat güzelliği, geliştiriciler için API desteğinden, Facebook entegrasyonuna varıncaya dek devam ediyor. İş telefonunuzu bağlama, çapraz platformlu yazılımlara kadar JivoChat’in daha birçok kafadar özelliği var. Beni mest eden tarafı ise WordPress’e JivoChat’i şıp diye entegre edebiliyor olmanız. Bunu yaparken basit yazılım bilgisi yeterli olduğundan, ekstradan bir geliştirici/yazılımcı bulup buluşturma sorununuz da olmuyor.

Tabii unutmadan, bunlardan başka şunlar da var:

 • CRM Entegrasyonu
 • Detaylı Ziyaretçi Bilgisi
 • Akıllı Tetikleyiciler
 • Yazım Öngösterimi
 • Canlı Ziyaretçi Takibi
 • Servis Kalitesi Geribildirimi
 • Yazım Denetimi (bağlaç olan de ayrı yazılır)
 • Sohbet Günlüklerini Postalama
 • Dosya Aktarımı
 • Çevrimdışı Form
 • Hızlı Deyim Önerileri
 • Çevirmen
 • Kara Liste
 • Geri-arama
 • Departmanlar
 • İşaretleyici
 • Coğrafi
 • IP Bölgeleme

JivoChat tüm özellikleriyle bundan sonraki e-ticaret projelerimde de başvuracağım ilk çözüm ortaklarından biri olacak. JivoChat’e siz de göz atmak isterseniz, hemen şuraya tıklatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!