Bak Bu Tutar!Okuduklarım

Okudum; “Düşün ve Zengin Ol” – Napoleon Hill

Şimdiye kadar mutlaka birkaç kişisel gelişim kitabı okumuşsunuzdur. En azından okuma girişiminiz olmuştur. Düşünsenize, inanılmaz çekici bir isim… “Al beni al al!” diye haykıran hoş bir kitap kapağı ve size isterseniz dünyayı ters çevirebileceğinizi öğütleyen kitaplar… Tüm bunlar tanıdık geldi mi? Çünkü eğer geldiyse benimle aynı kafayı yaşıyorsunuz.

İnsanlara kuru kuruya bir şeyleri yapmasını söyleyen kitapları, dergileri, mektupları ve hatta WhatsApp mesajlarını okumaya alerjim var. Doğal olarak kişisel gelişim kitabı dendiğinde beni ister istemez ter basıyor. Konusu her ne olursa olsun zaten bir kitabı okumak demek kendinizi kişisel anlamda geliştirmek demektir. Özellikle kişiliğimizi geliştirecek bir kitaba ihtiyaç duymamız bu nedenden dolayı bana biraz tırt geliyor.

Napoleon Hill’i ilk defa Düşün ve Zengin Ol kitabıyla tanıma şansını yakaladım. Sonra bu kitabın dünya genelinde 15 milyondan fazla sattığını öğrendim. Birçok defa söylemişimdir. Montaigne’in denemeler kitabı benim için şimdiye kadar okuduğum en değerli kitaptı. Napoleon Hill’in bu kitabını okuduktan sonra hala aynı şeyi söyleyebilir miyim inanın bilmiyorum…

Hani bazı kitaplar vardır; Montaigne’in Denemeleri, Chuck Palahniuk’un Fight Club’ı ve ne kadar okursanız okuyun eskimeyecek Sir Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes’u gibi… Napoleon Hill’in Düşün ve Zengin Ol kitabı bence bu sıraya dahil etmemiz gereken bir kitap.

Napoleon Hill – “Düşün ve Zengin Ol” Kitap Yorumu

Napoleon Hill’in Düşün ve Zengin Ol kitabı, kişisel gelişim kategorisinde kendisine yer edinen hatta kişisel gelişim kitaplarının atası olarak kabul edilen bir kitap. İlk defa 1937 yılında yayınlanan kitap 25 yıl süren araştırmalar ve hayat tecrübelerinin sonunda kaleme alınmış. 226 sayfadan oluşan kitap biraz sindirilme ihtiyacı duyuyor ki, okumanız neredeyse 3-4 gün kadar sürüyor.

Tüm dünyada 15 milyonun üzerinde satmayı başaran kitap, hayatınızda elde etmek istediğiniz maddi veya manevi zenginliklere ulaşmanıza yardımcı olan 13 adımlık zenginlik felsefesinden bahsediyor. Düşün ve Zengin Ol’u işinize yaramayan bir kitap olarak okumaya çalışırsanız, bu kitabın hiçbir işe yaramayacağını garanti edebilirim. Anlayarak ve en önemlisi düşünerek Napoleon Hill’in söylediklerini kendinize giydirdiğinizde ise kazanamadığınız alışkanlıkları kazanmak ve zenginlik senaryolarının perde arkasına ulaşmak hiç olmadığı kadar kolay olacaktır.

Düşün ve Zengin Ol’u bitirdikten sonra -daha doğrusu okumaya başladığım ilk günden sonra- iş hayatımda, kişisel hayatımda, karakterimde ve alışkanlıklarımda ciddi farklılıklar meydana geldi. Yaşadığım harika değişimler ve kafamın içindeki değişimler için Napoleon Hill’e ne kadar teşekkür etsem azdır.

Benim gibi kişisel gelişim kitaplarının tümüyle cırt olduğunu düşünen bir beyin bile ön yargısız olarak okuduğunda bu kadar faydasını görüyorsa, hayatında ciddi farkındalıklar yaratmak isteyen kişiler için Napoleon Hill’in kitabı bence kutsal bir kaynak niteliğinde olacaktır. 15 milyon kere satın alınarak değerini kendince ispatlayan bu kitap kesinlikle ciddi düşünce madenleri içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!