Üretkenlik

Çalışma Konsantrasyonunuza Takla Attıracak Müzik Servisi: Focus@Will

Hey sen, şiğişt şiğişt arkadaşım! Sürekli internetten yok efendim ders çalışırken dinlenecek müzikler, yok efendim çalışırken dinlenecek müzikler, barok müzikleri gibi aramalar yapmaktan bıktın mı? Ömrü kelebekten daha kısa listelerle karşılaşmaktan sıkılmadın mı? Bu yorucu müzik arama maratonunu sonlandırmak için seni sürekli kullandığım ve inanılmaz faydasını gördüğüm bir servisle tanıştırayım diyorum. Bak ziyaretçi bu Focus@Will, bak Focus@will bu da çalışırken dinleyebileceği müzikler arayan ziyaretçi arkadaşım.

Yıllarca okul okudum, kitap okudum ve çalışırken yaratıcılık ile konsantrasyonumu arttıran iki etken olduğunu fark ettim. Bunlardan ilki mutlak sessizlik. Eğer çalıştığım ortamda fırtına öncesi sessizlik havası varsa kuzu gibi çalışmayı bayılıyorum. Bazı insanların yanında çalışırken iğne düşse dikkati dağılır, ben o insanlardanım.

Eğer gece çalışıyorsanız ya da çalıştığınız ortam dış dünyadan tamamen kopuksa mutlak sessizliği yakalamak güç olmasa gerek. Yok normal insanların çalıştığı saatlerde çalışmanız, yazı yazmanız veya ders çalışmanız gerekiyorsa o halde en büyük ilacınız müzik olmalı. Tabii müzik dediysek, çalışırken müzik dinleme işinin de bir adabı var. Her müzik çalışırken dinlenmez.

Çalışırken Müzik Dinlemek Dikkati Dağıtır mı?

calisirken muzik dinlemek

Bu benim için hem evet hem hayır ile cevaplanabilecek bir mevzu. Misal, bu yazıyı yazarken Focus@Will’i kullanabilirim. Çünkü bu içeriği hazırlarken kesinlikle yüksek konsantrasyona ihtiyacım var. Yazı yazarken saçmalamak istemiyorum ve sonsuz sessizlik, beni dikkat dağıtıcılara yöneltmesi isteyeceğim en son şey.

Ama içeriği yazmayı ve ön okumasını bitirdiğim andan itibaren abartısız istediğim her tür müziği Spotify’dan dinleme konusunda özgür olduğuma inanıyorum. Nasıl olsa işin konsantrasyon gereken bölümü bitmiş olacak. Artık kafamda ardı ardına gelecek düşünce şimşeklerine ihtiyaç yok o zaman. Bu bağlamda; evet, çalışırken müzik dinlemek dikkatimizi dağıtabilir. Sadece doğru müzikleri dinlersek çalışırken veya ders çalışırken hem verimliliğimizi arttırabiliriz.

Konsantrasyonu Arttıran Bi’ Müzik Servisi: Focus@Will

Focus@Will, benim çalışırken kullanmayı tercih ettiğim müzik servislerinden biri. Aman ha bu müzik servisini Spotify ile karıştırmayın. Hele internette bulduğunuz x yaparken dinlenecek müzikler temalı listeler ile sakın karıştırmayın. Focus@Will arkasında beyin uzmanlarının yer aldığı bir müzik servisi. Bu servisin arkasında 20 yıl kadar beyin alanında çalışmalara imza atmış deneyimli doktorlar yer alıyor. Bu doktorlar diyor ki, çalışırken müzik dinlemek faydalıdır ama hangi müziği dinleyeceğinizi bilmek önemli.

Sonra bu adamlar işi bir tık daha öteye taşıyorlar ve beynimizle iyi geçinen müzikler listesi oluşturuyorlar. Bir de bu listeleri dinleyerek çalışmanız halinde yaratıcılığınız ve çalışma veriminizin %400 oranında artış gösterebileceğini iddia ediyorlar. İddia pek küçük sayılmaz değil mi?

Focus@Will’in içerisinde bazı kişisel çalma modları bulunuyor. Bu modlardan birini ruh halinize göre seçtikten sonra bir de müzik şiddeti ayarlıyorsunuz. Müzik şiddeti; bilgisayar veya mobil cihazınızdan alacağınız ses şiddeti değil, ihtiyacınız olan müziğin ruhani şiddeti. Focus@Will’i bu açıdan doğru kullanmayı öğrenmek için en fazla birkaç güne ihtiyacınız olacaktır.

focusatwill müzik oynatıcısı

Yine de bir başlangıç önerisi yapmam gerekirse, tavsiye için başlangıç listeleri şunlar olacaktır;

Sıkça dinlemeniz gereken listeler: Focus Spa & Alpha Chill

Bazen dinlemeniz gereken listeler: Classical &Baroque Piano

İstisnasız dinlemeniz gereken listeler: Up Tempo & ADHD Type1

Bunların dışında da Focus@Will’de sizi bekleyen daha başka listeler var. Bu listeler de benim değil, Focus@Will’in başlangıç aşamasında kullanıcılara kişisel ihtiyaçlarına ulaşmaları için nerdiği listeler.

Focus@Will’i Nasıl Kullanabilirim?

focusatwill indir

Geldik Hatçe’nin g*te koduğu yere. Focus@Will bu kadar uzmanla hazırlanmış ama bu uzmanların hiçbiri babamızın uşağı değil. Yani pamuk eller cebe! Focus@Will’i kullanmak için ücretli üyelik modellerinden birini satın almanız gerekiyor. İlk aşamada Focus@Will’in sizin üzerinizde ne kadar işe yarayıp yaramayacağını bilmeden gidip yıllık hesaba dünyanın parasını basmanızın alemi de yok. Adamların 2 haftalık deneme üyeliği seçeneği mevcut.

Buraya dıhlatarak önce Focus@Will’e ulaşın ve kayıt seçeneğinden kendinize ücretsiz planda bir üyelik oluşturun. İlk defa ücretsiz üyelik oluştururken maalesef kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Merak etmeyin kartınızdan herhangi bir çekim yapılmıyor. Kredi kartı vb. bir ödeme yöntemi girmenizi istemelerinin nedeni, insanların sürekli deneme üyeliği açarak Focus@Will’i ücretsiz kullanmak gibi hınzırlıklarının önüne geçmek.

Bilgilerinizi verip üye olduktan sonra hemen profilinize gidip üyeliğinizi durduruyorsunuz. Durdurma işlemini yaptığınızda kartınızdan otomatik olarak 2 hafta sonra yapılacak çekimi iptal etmiş oluyorsunuz. Ben yukarda web sürümünün linkini verdim ama Focus@Will’i iOS cihazlarınız için buradan, Android cihazlarınız için de buradan indirebilirsiniz.

Focus@Will Gerçekten Para Verip Kullanmaya Değiyor mu?

Bence evet. Focus@Will için harcadığım paranın tümünün kuruşu kuruşuna değdiğini düşünüyorum. Yaptığım işlerde çok fazla odaklanmaya ihtiyaç duyuyuroum. Focus@Will bana bunu sağlıyor. Tamam, belki çalışma verimim Focus@Will’i kullandıktan sonra %400 olmadı ama en az %300 artış olduğuna inanıyorum.

Bu %300’lük çalışma verimi ve başarı için senelik olarak ufak bir miktarı gözden çıkartmak bence bir insanın kendine yapabileceği en basit yatırımlardan biri. Yine de Focus@Will’i ne sıklıkta kullanacağınız, ne kadar ihtiyacınız olduğu ve ne kadar verim aldığınıza göre işin rengi değişebilir.

Focus@Will hakkında merak ettiğin bir şey mi var? Hemen aşağıdaki yorum kutusundan patlatabilirsin!

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

2 Yorum “Çalışma Konsantrasyonunuza Takla Attıracak Müzik Servisi: Focus@Will

  1. Tubidy Yanıtla

    Sitenizdeki bir çok yazıyı okudum. Harika yazım gücünüz var. Okurken resmen akıyor. Hiç sıkılmadan okuyorum. Tavsiye ettiğiniz uygulamayı da indirdim. Test ettikten sonra tekrar yorum yapacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.