CV Benim Yenilikleri - Burak Göç
İş Güç

CV Benim Yenilikleri

CV Benim alt yapısı bilişim uzmanlarının fikir ve önerileriyle şekillendirildi. Ayrıca günümüzün değişen kariyer anlayışına uygun olarak yapılan bazı eklemeler hem iş arayan hem de işverenler için bazı yenilikleri bünyesinde barındırıyor. Sitede yer alan yeniliklerden ve bu yeniliklerin amaçlarından bahsetmek gerekirse;

Kendinizi Video İle İfade Edin

İş arayanlar ve İşverenlerin buluştuğu bir platform olarak CV Benim yenilikleri arasında iş arayanların kendilerini bir video ile tanıtmalarına fırsat vermesi bulunuyor. İş arayanlar iş başvurusu esnasında, CV ve özgeçmişlerine ek olarak video yardımıyla kendilerinden bahsetme fırsatı buluyorlar. CV ve özgeçmiş üzerinde yer alan bilgilerin kendilerini tanıtmada yetersiz olduğuna inan adaylar video yardımıyla kendilerini özgürce tanıtabiliyorlar. Böylece işverenler tarafından adayın daha iyi anlaşılması sağlanıyor.

Akıllı Sitem Sahip

CV Benim günümüz kariyer anlayışına uygun olarak akıllı bir sistem olarak çalışıyor. Yani site ara yüzü kullanıcıları yönlendirerek aşama aşama ne yapması gerektiğini bildiriyor. Böylelikle tüm sürecin eksiksiz bir şekilde tamamlanması hedefleniyor. Ayrıca tüm adayların profilindeki bilgilerin yeteri kadar açık ve net olması sağlanarak işverenler incelediğinde aday hakkında bilgi sahibi olması hedeflenmektedir.

Mesaj Kutusu

CV Benim mesaj kutusu iş arayanlar tarafından oldukça beğenilen uygulamalardan birisi. Mesaj kutusuna düşen mesajlar adayların iş başvurusu gerçekleştirdikleri firmalardan gelen yanıtları bildiriyor. Firmaların adaylardan talep ettikleri bilgiler yine mesaj kutusuna geliyor. Ayrıca adaya bildirilen mülakat yeri ve tarihi de mesaj kutusuna geliyor. Özet olarak mesaj kutusu iş başvurusunun ardından firma yetkililerinin adaydan bilgi istemeleri yada mülakata davet etmeleri gibi detayları barındırıyor. Bu özellik sayesinde adaylar kendilerine sunulan fırsatları kaçırmadan iş sahibi olabiliyor.

Özellik – Kriter Belirleme

CV Benim de yer alan arama entegrasyonu son derece gelişmiş durumda. Aranan iş kriterlerini veya özelliklerini entegrasyon üzerine girerek ilgili iş ilanlarıkarşınıza çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. Site üzerinde yer alan yüzbinlerce ilan arasından belirlenen kriterlere sahip olanlar seçilerek tek bir ekran üzerinden incelemenize fırsat veriliyor.

Aradığınız Şehirdeki İş İlanları

Her iş arayan farklı kriterlerdekiiş ilanlarına başvuru yapıyor. Çünkü herkesin bir iş’ten beklentisi farklı. Kimi adaylar şehir fark etmeksizin tüm işlerde çalışabilirken kimi adaylar ise belirli şehirlerde çalışmayı tercih ediyor. Bu nedenle arama entegrasyonuna şehir bilgisini de ekledik. Örnek vermek gerekirse; Denizliilindekiiş ilanlarını araştıran bir aday, Denizli iş ilanları aramasını kolayca gerçekleştirebiliyor. Bu aramanın ardından Denizli ilinde yer alan tüm iş ilanları tek bir ekran üzerinden adaya sunuluyor. Bu aramayı kelime olarak gerçekleştirmek istemeyen adaylar şehir seçeneği arasından Denizli ilini seçerek arama yapabiliyor. Bu arama ardından yine karşısına Denizli iş ilanları çıkarak aradığına kolayca ulaşması hedefleniyor.

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;