Bir Şehir Efsanesi: Cutwood Boss Reserve İncelemesi - Burak Göç
Cutwood boss reserve
Bak Bu Tutar!E-Sigara

Bir Şehir Efsanesi: Cutwood Boss Reserve İncelemesi

Vape dünyasına bi’ kere yelken açınca bu okyanusta çeşitli denizci hikayeleriyle karşılaşıyorsunuz. Bunların kimi doğru kimi ise büyük ve gizemli birer şehir efsanesi. Dünyaca ünlü Cutwood markasının Boss Reserve’ü de bence bu efsanelerden biri. Aktif olarak 1 yıldır buharlıyorum. Bu süreçte sözde premium likitler, yurtdışından gelen likitler derken hatrı sayılır bir damak portföyü edindim. Son aylarda ise ağırlıklı olarak Heisenberg ve Efkar serisi üzerinden ilerliyordum. Bu ay için bir farklılık yapıp Cutwood ve One Hit Wonder’a şans tanımaya karar verdim. Tabii yerli likitlerde olduğu gibi premium likitleri sepete doldurmak sanıldığı kadar kolay değil. Eğer doğru kanallardan satın alınmazlarsa ocağınıza değişik değişik rengarenk her biri farklı boyda incir ağacı dikebilirler.

Boss Reserve’ün ülkemizde en sık tüketilen Premium likit ve aroma olduğunu söylesem sanırım yanlış bir şey söylemiş olmam. Çünkü buhara başladığım günden beri kafamı nereye çevirirsem pahalı mod ve atomizer’ların yanında daima Cutwood’un Boss Reserve’ünü gördüm. Hadi şehir efsanemiz Boss Reserve’e şimdi bir de benim bakış açımdan göz atalım.

Boss Reserve’ü 12 MG nikotinli olarak Taifun GT2 atomizer, 1.4 OHM ve 12W ile denedim.

Cuttwood Boss Reserve İçerik

Boss Reserve likiti alıştığım tek tad likitlerden biri değil. Mix bir karışım olarak meydana getirilen Boss Reserve’de farklı tatların kontrastı yakalanmak istenmiş. Boss Reserve likit içeriğini olarak kendi resmi sitesinde verdiği tarife göre bir betimleme yapacak olursak;

  • Honey Graham Cracker (Amerika’da bulabileceğiniz bir ballı kraker çeşididir.)
  • Doğranmış fındık ve tahıl çeşitlerinin karamelle karıştırıldığı bir yiyecek (Nut Cluster)
  • Süt aroması
  • Dilimlenmiş muz.

Boss Reserve Yorum

İçeriğe en tepede yer vermemin güzel bir nedeni var. Bu listede yer alan tatların hangilerini yıllardır Türkiye’de tüketiyoruz dersiniz? Muz tamam, süt de tamam. Bir noktaya kadar belki tahıl ve balı da okeyleyebiliriz. Fakat tüm bunları bizler aktif olarak tüketmiyoruz. Haliyle bu tatlar bizim dağımızda biraz yadırganan bir lezzetin oluşmasına neden oluyor.

Hani yukarda saydılarımın tümünün bir araya getirildiği o tatlı tuzlu karışık yiyecekler olur. O yiyecekleri eğer beğenerek tüketiyorsanız emin olun Boss Reserve seveceğiniz bir likit olacaktır. Likitin boğaz vurumu fazlasıyla tatminkar olmasına karşın farklı tatların bir araya getirilmesiyle oluşturulan bu lezzet ne yazık ki bana hitap etmedi.

cutwood boss reserve likit

Hatta ilk gün likite alışma sürecinde hiç beğenmedim ve ancak bir gün sonra likitin tadını gerçekten boğaz ve genzimde hissetmeye başladım. Özellikle burundan verdiğinizde çok hoş bir aroma yakalıyorsunuz fakat yukarda saydığımız içerikten ben yalnızca bal tadını aldım. Bal tadı likitte bariz bir şekilde ortaya çıkıyor. Çok yoğun ve bu diğer tatları gölgede bırakıyor.

Bana kalırsa bizim milletimiz birçok şeyi şişirdiği gibi Boss Reserve’ü de fazla şişiriyor. Sub-ohm için muhakkak keyifli bir likit olabilir ama MTL kullanıcılarının yana döne Boss Reserve çılgınlığına dahil olmasına artık anlam veremiyorum. Muhtemelen bizim milletimizde bir hastalık olan marka ve ambalaja tav olma furyası bu likit içinde baş göstermiş durumda. Bir de pahalı likit. Ortamlarda falan şekil yapmak için 10 numara.

Güzel likit mi? Evet. İçilir mi? O da evet. Yalnız canın böyle durduk yerde “Offf be ulaan şimdi bi’ Boss Reserve olsaydı da keyifle içseydik.” Diyeceğiniz bir likit değil. İnsanımız tarafından neden bu kadar abartılmış bilmiyorum ama Boss Reserve baya baya bildiğiniz sıradan kaliteli bir likit. Bu şartlar altında zaten piyasada onlarca likit alternatifi var. Neden gidip Boss Reserve içeceğiz diye dünyanın parasını havaya savurmamız gerekiyor anlamış da değilim.

Uzun lafın kısası iyiydi güzeldi fakat bir daha kesinlikle dünyanın parasını verip alıp içeceğim bir şey değildi. Ha, ortalıkta çok fazla Cutwood Boss Reserve aroması var. Bir kere orijinali tadımlandıktan sonra çok beğenirseniz bence bu aromalardan birini alıp kendi likitinizi demlemek yapacağınız en mantıklı şey olacaktır.

Cuttwood Boss Reserve Fiyat

Ben araştırma yaparken Cuttwood Boss Reserve likitini 10 ML, 30 ML, 60 ML ve 120 ML seçenekleriyle buldum. Orijinal fiyatı 10 ML için 25 TL (£6.99) ben Türkiye’deki aracıdan satın aldığım için 10 ML için 35 TL ödedim. Nikotin oranı olarak da bildiğim kadarıyla 3 MG / 6 MG ve  12 MG seçenekleri var.

Son Söz;

Karşılaştırmak gibi olmasın ama Heisenberg ve Efkar üreticilerininin beğendiğim likitleriyle kıyasladığımda Cutwood Boss Reserve gayet sıradan bir likitti. Sıradan olmayan tek bir şey varsa o da ödenen inanılmaz pahalı etiket fiyatı. Global olarak Boss Reserve’in yorumlarına baktığımda aynı şekilde insanların likitin pahalı olmasından yana dem vurduğunu gördüm. Kısacası bu içtiğim ilk ve son Boss Reserve likiti olacaktır.

Merhaba Ben Burak! Türkiye’nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda beyaz klavyeli şövalye olarak bloglar ve internet siteleriyle savaşıyorum. Ha, bir de kız vermeleri için üniversite mezunu olma çabam var. Daha fazlası için hakkımda sayfasına bakabilirsiniz.

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;