Tamamen Kişisel

Blogumun Yeni İçerik Robotu: Robot Cumali!

Dikkatinizi çektimi bilmem, blogumun sağ köşesinden kendimi kaldırıp yerime daha işlevsel olacak bir robotu yerleştirdim: Robot Cumali! Robot Cumali, yazılım ve tasarım işlerindeki yegane destekçim Çağrı Çolak sayesinde doğdu. Bir cuma akşamı blogumun sistemi üzerinde değişiklik yapmak için Çağrı abimden (her zamanki gibi) destek alıyordum. Derken aklıma bloguma öylesine esenlerin gürleyebileceği bir içerik robotu yapma fikri geldi. Fikir aklıma cuma günü geldiği için robotun adını Cumali koyalım dedik. Nasıl ama kafa yine zehir gibi değil mi? 😂

Peki, Robot Cumali Ne Yapacak?

 

Robot Cumali’nin şimdilik yalnızca birkaç basit fonksiyonu var. Ne izlesem, ne okusam, ne dinlesem veya rastgele blogta ne bulurum gibi ihtiyaçlara yanıt veriyor.

 • ”Kitap Tavsiyesi Getir” dediğinizde okuyup hakkında blogladığım bir kitabı cumbur lops diye karşınıza getirecek.
 • ”Dizi / Film Tavsiyesi Getir” dediğinizde otomatik olarak izlediğim ve hakkında blogladığım film ya da dizi tavsiyelerinden birini getirecek.
 • ”Oynak Bir Şey Getir” ise Bokunu Çıkardığım Şarkıları Serisi üzerinden sizin için oynak bir şey şey tutup getirecek.
 • Geriye bir tek ”Yanaya Yatır Öyle Getir” kalıyor. O da rastgele ve blogun en popüler içeriklerinden birini sizin için önce yana yatıracak, sonra getirecek.

Öyle umuyorum ki sıra gelirse birgün Robot Cumali’yi daha faydalı bir robota dönüştüreceğiz. Şimdilik mutfak robotundan daha işlevsel, üstelik maaş ve sigorta da istemiyor. Daha ne olsun?

İyi ki doğdun Robot Cumali!

6 Yorum “Blogumun Yeni İçerik Robotu: Robot Cumali!

 1. Emre Aktaş Yanıtla

  Burak Bey İçerik Robotu Kendi Kendisine İçerik Üretemeyeceğine Göre Sabırsızlıkla Sizi Sahaya Bekliyoruz 🙂

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Evet, aslında daha sık bir şeyler sunmam gerekiyor ama şu an elimden bu kadarı geliyor maalesef 🙁 Umarım zamanla daha sağlıklı sonuçlar verecektir Cumali 🙂 Yorumun için çok teşekkürler Emre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!