Blog YazarlığıTamamen Kişisel

Blog Yazmanın Üniversite Öğrencilerine Kattıkları

İlk blog yazma maceram öyle umuyorum ki bundan 6 sene kadar önce başlamıştı. O zaman ki amatörlük ile elbette açtığım blog fazla bir yol kat edememişti. Daha sonra bilişim ile ilgili birkaç sektör ile uğraştım fakat bir türlü beceremedim, en sonunda da blog yazarı ve metin yazarı olarak hayatıma devam etmeye başladım. Geçen gün oturup, blog yazmanın bana üniversitede neler kattığını düşündüm. Sonra da bunlaru küçük bir liste olarak paylaşmayı düşündüm.

Her An Her Konuda Yazabilme Yeteneği

type

Şayet üniversite okuyorsanız yazma yeteneğinizin olmasa bile mutlaka bir şeyler yazabiliyor olmalısınız. Ben mi? Peh, anasını ağlatırım. Herkes 100 kelime yazarken siz 3 sayfa yazabiliyor veya bir konu hakkında dakikalarca yorum yapıp düşüncelerinizi açıklayabiliyorsunuz. Bu sayede kız tavlama konusunda da +9 etkileme itemine sahip olduğunuz ortada.

Bir Alanda Uzman Olabiliyorsunuz

iron-man

Çoğu arkadaşınız okul bittikten sonra elindeki dandiri bir diploma ile ne yapacağını düşünürken siz kendinizi belli sektörler üzerinde odaklayabiliyorsunuz. Yani, şuan okul bitmiş olsa da sittin seni aç kalmam ve en azından bir öğretmen maaşı kadar maaş alabilirim.

Evet, Para Mutluluğu Satın Alabilir!

para-ile-mutluluk

Herkes paranın mutluluğu satın alamayacağını söylüyor, kimse çöpler içinde yaşayıp mutlu olma peşinde koşmuyor? Ya da Zen felsefesi ile filan uğraşmıyor. Bu da demektir ki evet, para gerçekten mutluluğu satın alabilir özellikle de üniversitede! Herkes bir çayın hesabını yaparken siz sitelerinizden ve yazma yeteneğinizden elde ettiğiniz gelirler ile canınızın istediğini yapabiliyorsunuz.

Kral onlar ama Patron benim

patron

Çoğu zaman rezil işler de yapabiliyoruz evet doğrudur ama şunun tekrar tekrar altını çizmek lazım, kral öyle veya böyle onlar olsunlar. Ben patron olanım! İstediğim gün kendime “Aaa gökyüzü maviymiş ya laaaaan” gibi bahaneler ile o günü es geçip istediğim işe zaman ayırabilirim.

Beyin Patlatan Bilgi Trafiği

kapa-ceneni

Bu tam olarak iyi bir şey mi henüz çözemedim. Bizim şöyle bir huyumuz var, bir konu hakkında hiç bir fikrimiz yoksa o konu hakkından çok fazla şey bilen adamları sevmeyiz. Hemen her konu hakkında bir şeyler bilen adamlardan ise nem kapar onları böyle ………………………. yapmak isteriz. Yukarıdaki kısmı hayal gücünüze bırakıyorum. Çok biliyor olmak iyi bir şey değildir kimse sizi sevmez.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

3 Yorum “Blog Yazmanın Üniversite Öğrencilerine Kattıkları

  1. Mehmet Yanıtla

    Bu söylediğin şeyleri pratiğe dökebiliyorsan, senden harikası yoktur. Çünkü aynı yollardan bende geçtim, ve bazen başardım; bazen başaramadım.

  2. tipster Yanıtla

    Blog yazmak sadece üniversite değil hayatın her alanında büyük avantaj sağlıyor ve insan ilişkilerini doğru orantılı olarak geliştiriyor. Güzel bir konuya değinmişsiniz, üniversite öğrenci adayları muhakkak yararlanmalılar. Ellerinize sağlık, sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.