Oyun Yazıları

Bir Online Strateji Oyunu: Şehirler Savaşı

Ülkemizden bir şehir tamamen emrinize amade olsaydı ve siz de bu şehrin komutanı olsaydınız ne yapardınız? Kaynaklarınızı en iyi şekilde kurup, ticaret fırsatlarını değerlendirebilir miydiniz? Şimdiye kadar kurulmuş en görkemli orduyu kurma şansınız olsa bunu başarabilir miydiniz? Peki, ya sınırlarınızı genişletip diğer şehirlerle savaşmanız gerekseydi ne yapardınız? Kıvrak zekanız ve stratejinizle düşmanlarınıza diz çöktürebilecek kudrete sahip misiniz?

Tüm bu soruları yanıt bulmanızın iki yolu var. İlki, ülkeyi karıştıracak bir oluşum kurarak hemen şimdi harekete geçmeniz. Tamam, bu biraz fazla oldu sanırım? O halde bir online strateji oyunu olan Şehirler Savaşı’nı denemeye ne dersiniz? İlk seçeneği elediğimize göre Şehirler Savaşı’nın ne olduğundan ve nasıl katılabileceğinizden bahsedeyim. Şehirler Savaşı, tamamen Türk yapımı online oyun. Bu oyunda amacınız, sahip olduğunuz şehirle birlikte maddi kaynaklarınızı en iyi şekilde yönetmek ve yönetirken de kendinizi koruyacak ordunuzu kurmak.

Şehirler Savaşı’nda diğer şehirlerin yöneticileriyle anlaşmalar düzenleyebilir, çeşitli ittifaklarda yer alabilir ve en önemlisi onlara (onlar da size) saldırabilirler! Askeri yeteneklerinizin tamamını sergileyebileceğiniz web tabanlı savaş oyunu mu arıyorsunuz? O zaman bu oyun mutlaka denemek isteyeceğiniz oyunlardan biri olabilir.

Şehirler Savaşı web tabanlı bir oyun olduğundan, internet tarayıcısı yüklü herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden oynayabilirsiniz. Bin dereden taş getirmeyen üyelik sistemi sayesinde 1 dakikadan kısa sürede üye olup, kendi şehrinizle birlikte oyuna hemen dahil olabilirsiniz.

Oyuna dahil olduktan sonra henüz minimal kaynakları ve ordusu bulunan bir kumadan olarak askeri kariyerinize başlayacaksınız. Karargahınızdan vereceğiniz ustaca emirlerle ihtişamlı ordular kurabilir, gizli sevkiyatlar yapabilir veya şehrinizin refah düzeyini arttıracak başarılı ıslahatlara imza atabilirsiniz. Dahası, Şehirler Savaşı’nda tıpkı sizin gibi gerçek kumandanlarla irtibata geçebilir, onlarla ittifak kurarak yükselebilir veya meydan savaşlarına katılabilirsiniz!

Kendi kaynaklarınızı oluşturmak, askeri başarınızı kanıtlamak ve diğer tüm rakiplerinize en büyüğün kim olduğunu göstermek sizin elinizde. Üstelik Şehirler Savaşı’na katılmak tamamen ücretsiz! Ne dersin Komutan? Ordularının başına geçip, Şehirler Savaşı dünyalarında unutulmayacak izler bırakmaya hazır mısın? O zaman: Şehirler Savaşı!

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.