Tamamen Kişisel

Barış Ay’ın Anısına…

Sonsuza dek yaşamak değil; sonsuza dek yaşayacak bir şey bırakmak…

Bu satırlar, ben ve birçok dostunda sonsuza dek iz bırakmayı başaran ve trajik şekilde hayata veda eden, sevgili dostum Barış Ay’ın anısına tuşlanmıştır.

Pazar günlerini severim.

Çarpık diyetimi dondurmayla bozar, mümkün mertebe alkol alır ve kendimi ne zaman biteceğini kestiremediğim müstakbel haftaya hazırlarım.

Bu pazarı sevemedim…

Sıradan bir pazara uyandım. Çarpık diyetimi bozdum ve mümkün mertebe alkolümü aldım. Sonra, hepimizin bakışlarının bir yerde takılı kalmasına neden olan cinsten sevimsiz bir haber aldım.

Herkes gibi, inanamadım. Aldığım haberin şokuyla WhatsApp’tan cevap gelmesini, en azından mavi tike dönüşmesini dilediğim şu kısa mesajı attım:

Mavi tik gelmedi, zaten Barış cevap da vermedi.

Barış’ın cevabı yerine ortak arkadaşlarımızdan, Barış’ın aramızdan ayrıldığını belirten, başımız sağolsun’lu mesajlar geldi.

Başımızın sağa veya sola yatık durmasının, eğim almasının hatta dik durması gibi pozisyonların bence artık bir önemi yoktu.

İstemediğimiz bir şekilde aramızdan ayrılmıştı. Veda edemeden, son bir kere kahkasını duyamadan ve gülüşünü göremeden.

Burakgoc.com’un hala varlığını sürdürüyor olmasında Barış’ın katkısı büyük. Kurulmasından bugüne ulaştırılmasında, blogun atlattığı her badirede ilk o yardımıma koştu.  Kişisel hayatımda da desteğini esirgemedi ve her sıkıştığımda yardımcı oldu.

Acı cümleler bu bloga pek uymaz. Eminim, birkaç beden sırıtıyordur.

Ama lütfen beni anla. Onun anısına minik bir parçayı buraya yerleştirmezsem, kendimi hep ona borçlu hissederdim.

Barış bugün hala hayatta olsaydı ve bu yazıya bir ekleme yapma şansı olsaydı, sanırım, hepimize şunu söylerdi:

Lütfen sorunlarınızın gelip geçici birer detaydan ibaret olduğunu unutmayın. Alkol ile sorunlarınıza çözüm aramayın. Arıyorsanız da trafiğe çıkmayın.

Asla, sevdiklerinizin bakışlarının donuklaşmasına neden olmayın. Çünkü, inanın, hiçbir şey buna değmez.

Ha bir de, o gemi bir gün mutlaka gelecek! Siz yeter ki sevdiklerinizi yarım bırakmayın.


Seni iyi ki tanımı fırsatı yakalamıştım güzel dostum... Hayatıma kattığın tüm detaylar için sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. Ruhun şad olsun.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

5 Yorum “Barış Ay’ın Anısına…

  1. aorhan Yanıtla

    Yazıyı şimdi gördüm ve inanılmaz şok oldum. Tekrar tekrar okudum inanamadım. Çünkü insan tanıdığına konduramıyormuş demekki. Kendisi benim sitemi hackleyip sonrasında çok yardımcı olmuştu. Instagramdan arkadaşımdı ve takip ederdim. Kaza haberlerinde araba plakasını görünce dedim o. Allah mekanını cennet eylesin. Güler yüzlü arkadaştı çok yazık olmuş.

  2. Ayhan KORKMAZ Yanıtla

    Açıkçası bu yazıyı okuyunca çok ama çok şaşırdım. Kendisini şahsen tanımasam da internet dünyasında tanışıklığım vardı. Sarsıldım gerçekten. Mekanı cennet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.