Bak Bu Tutar!GenelTamamen Kişisel

Bahtsız Bedevinin Günlüğü; Bankamatik Kartı Verdi, Parayı Vermedi!

İşin artık duş almalık abdestlik boyutunu çoktan geçtiğime inanıyorum. Ben bildiğiniz umutsuz vaka, bahtsız bedeviyim. Bugün her şey olması gerektiği gibi başladı. Sabah nakit ihtiyacımı karşılamak için ATM’ye gittim. Kartı taktım ve çekmek istediğim tutarı tuşladım. ATM beni tanıyıp çevreye kıyak olsun diye makbuz istemediğimi bildiğinden doğrudan kartı kucağıma attı ve parayı beklemeye başladım.

Bekledim…

Bekledim…

Bekledim…

O an ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi…

Bekledim… Gelir dedim… O kadar saatlerimi verdim kazanmak için şimdi hazneden çıkar yavrucuklarım dedim ama fayda etmedi. Dalyarak bankamatik doğrudan paramın üstüne yattı.

Şunu da belirteyim bu olay başıma ilk defa gelmiyor. Normalde bu olayı yaşardım, banka hesabımı kontrol ettiğimde paranın birkaç dakika içinde iade edildiğini görürdüm. Defalaraca kez pişmiş biri olarak önce biraz bekledim. Bankamatiği kullanmak için yanıma sokulanlara da “Amman abi bak benim parayı yuttu bankayı aradım bekliyorum. Alır valla sizinkini de” diyerek herkesi korkuttum.

Para gidecek tabii amına koyayım sıkar mı?

Birkaç dakika süren terli bekleyişimden sonra iade işleminin yapılmadığını görünce hemen bankamı aradım.

Aklınızda olsun böyle durumlarda bankanın telefon numarasını internetten aramaya gerek yok. Nasıl olsa ATM’nin üstünde yazıyor. Ufak bir 7 sülalemi anamı ve babamı doğrulama girişimi sonrasında müşteri hizmetlerine ulaştım.

Yaşadığım trajikomik olayı telefondaki ablaya yine trajikomik bir şekilde anlattım. Bekledim bekledim gelmedi, ölüm gibi bir şey oldu ama kimse de ölmedi deyince hanım abla kendini tutamadı bastı kahkahayı. Ablacığım bizim paramız gitmiş mına koyayım, niye gülüyorsun? Parayı kaptırıp personellerinizi güldüreyim diye mi kullanıyorum lan ben sizi?

Şikayetim konusunda ses tonumu ciddileştirince hanım ablada normal personel moduna girdi. Hemen bir talep oluşturdu ve “biz sizi ararız” moduna girdi. Dedim orada dur, benim kafamda soru işaretleri var. “Ya bak şimdi, bu para haznesi sıkıştı ben alamadım tamam. Yalnız ya benden sonra birinde açılır da alırsa ne olacak?” dedim.

Boru değil yani, ortada bir aylık kazanç söz konusu. Evde çoluk çocuk aç değil ama annem perde sipariş etmiş parasını vermemi bekliyor 😀 Ben gidip para yok diyemem bu kadına. Ablamda “Yok biz zaten kameralardan da görebiliyoruz.” deyince muhabbeti sonlandırdım. Tıpkı CV’sini verip geri aranmayı bekleyen yeni mezun ruh halimle eve doğru yaylandım.

3-4 saat kadar sonra hesabımı kontrol ettiğimde paramın iade edildiğini gördüm. Yalnız parayı madem iade ettiniz neden aramıyorsunuz olm? Bana vahiy yoluyla mı bildirilecek paranın iade edildi? Kredi kartı borcu taksak günde sekiz kere ararsınız ama değil mi ibineler? Bir de insan üstüne üç beş kuruş bir şey koyup gönderirdi. Sonuçta o kadar paramı rehin aldınız. Cık cık cık, ayıp. Çok ayıp.

Son Sözler;

Bankamatik kartı verdi ama parayı vermedi mi? Hemen yapışın telefona … ATM hesaptan düştü ama parayı vermedi mi? Yine telefona yapışın mına koyayım. ATM ile ilgili yaşadığınız sorunlarda vakit kaybetmeden şikayetinizi oluşturmak çok önemli. En fazla birkaç dakika bekleyin, ya da tekrar çekmeyi deneyin.

İşte bu da böyle bir anımdır. Umarım bir gün başka birilerinin de işine yarar.

Editcik v1: Bu sabah banka mail göndermiş, tutarı iade ettik diye. Çok sağolun arkadaşlar ama 20 saat sonra bildirmeniz pek bir işe yaramadı sanki.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

12 Yorum “Bahtsız Bedevinin Günlüğü; Bankamatik Kartı Verdi, Parayı Vermedi!

 1. Ali Mutlu Yanıtla

  Hocam bu sorun PTT’de bir ara başıma geldi. Benimki senin durumundan biraz farklı. Ben kartı koydum, ne kadar para çekeceğimi yazdım. kartı verdi ama parayı vermedi. Fakat istediğim tutar kartta çekilmiş, ee para nerede bide gece yarısı ne yapacağımı şaşırdım bir panik bir panik. Allah’tan olayın saatini kaydettim de öyle paramı kurtardım. Az parada değil 450 TL

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Tamam işte ikisi de aynı 😀 Bende de kartı verdi parayı vermedi ve hesaptan parayı düştü. Arayarak kurtardık kendimizi. Yalnız dediğin gibi gece olsa problem daha ciddi sıkıntı çıkarabilirdi. ATM’lere olan güvenim karlı dağlar gibi eridi gitti 😀

 2. Yelda Kitapçı Yanıtla

  Her ne kadar kötü bir olay yaşamış olsanız da gülmedim dersem yalan olur 🙂 Aynı olay benimde başıma gelmişti. Ufak çaplı kalp krizi geçirdikten sonra bankayı aradım ve bana incelemeye alınacağını birkaç gün içerisinde de yatırılacağını söylemişlerdi. Bu sırada twitter üzerinden bankayı tweet yağmuruna tutmuştum. Allah’tan annem perde siparişi için beklemiyordu ama alışveriş kaçabilirdi 🙂 Bankaya “eğer paramı bugün birkaç saat içerisinde yatırmazsanız sizin gecikmiş kredi kartı borç ödemelerinde koyduğunuz faizi bende saat başı size koyacağım” dedim. Hemen yatırdılar, öneririm 🙂 Blogunuzu çok beğendim, başarılarınızın devamını dilerim 🙂

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Sizin taktiğiniz güzelmiş aslında Yelda hanım 🙂 Enpara gerçekten sevdiğim bir banka ve bugüne kadar ciddi bir sorun yaşamadım. O yüzden hatalarını bu seferlik görmezden geldim. Yalnız bunun tekrarını yaşadığımızda annem perde siparişi vermemiş olsa bile sizin taktiğinizi uygulayacağım 😀 Çok teşekkürler.

 3. Ahmet Yuksel Yanıtla

  Benim paramı nalet olası finansbank yuttu ve 3 ay boyunca vermedi, bu da böyle kötü bir anımdır. Enpara diye bir şey çıkarmışlar ama ATMleri cok eski kalmış, hizina yetişememiş yani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.