AppleDüşünce

Apple Ürünlerinde “i” Ön Ekinden Vazgeçiyor mu?

Apple ürünlerini tanımamız ile birlikte bir çoğumuzun hayatına (En azından maddi durumu iyi olanların :D) “i” ön harfi girdi. iPhone, iPod, iPad vb. birçok Apple ürünün adını tahmin etmek son derece kolaydı. Alışmıştık biz artık adamlar ne çıkartırsa çıkartsın önüne bir “i” harfi koyuyor ve piyasaya sürüyordu. Fakat öyle görünüyor ki benim tahminimce Apple bu oyunu bozdu.

Geçtiğimiz günlerde yeni iOS 8.4 güncellemesi ile birlikte kullanıma sunulan Apple’ın müzik sistemi de beklentimin olduğu gibi “iMusic” olarak değil de, “Apple Music” olarak çıkış yaptı. Şayet teknolojiden bihaber yaşamıyorsanız yine aynı şekilde iWatch diye beklediğimiz Apple’ın akıllı saatinin de “Apple Watch” olarak piyasaya sunulduğunu biliyorsunuzdur. Bu da doğal olarak aklıma “Acaba Apple bu her bokta önüne koyduğu “i” ön harfinden vazgeçiyor mu?” sorusunu getirdi.

Apple simgesi

İşin çok değil öyle birazcık derinlerine indiğimde, Apple gibi sektörde bulunan teknolojik ev ürünleri üretimi yapan bir firma buldum. iHome adıyla satış yapan bu firma da ürünlerinin adına yine “i” ön ekini koyma konusunda son derece inatçı olan bir firma.

Dolayısıyla ortaya bir yasal hak sorunu çıkıyordur diye düşündüm. Daha sonradan ise Tim Cook’un Apple’ın yenilikçi marka imajı hakkında düşündükleri aklıma geldi. Zaten Apple gibi bir şirket için de iHome’un sıkıntı olması pek beklenemezdi. En olmadı ortak hak talep edip, marka logosu önüne koyarak ürünlerini yine “i” ön eki ile çıkartabilirlerdi.

Neyse değişik yani, iPhone 10‘a yaklaşınca o da Apple Phone 1 olarak çıkış yaparsa aha da ben buraya yazmıştım derim. 😀 Apple kullanıcıları bu konuda ne düşünüyor acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!