BurakTube

Almanca Gerçekten Kaba Bir Dil midir?

Almanca, Almanca ve Almanca. Üniversiteye başladığım ilk yıl içtiğim ve sıçtığım her şeyin Almanca olduğunu hatırlıyorum. Evet, bazen gerçekten de oldukça sıkıcıydı. Düşünsenize bazı arkadaşlarınız evleniyor, bazıları kendine araba alıyor. Hatta utanmıyorlar bazıları kendi şirketini filan açıyor. Sizse 19 yaşında sakalınızla oynarken oturup yeni kelimeler ezberliyor, öğrendiklerini tekrar ediyor ve çocuk gibi ödevler hazırlıyorsunuz.

Yine de tüm bunlara karşın bildiğim tek bir şey varsa o da Almanca’yı sevdiğimdi. Evet, tanıştıktan kısa bir süre sonra hem zor bir dil olması hem de öğrendikçe açılması nedeniyle Almanca’yı baya sevmiştim. Sonra kalitesiz eğitmenlerin afra ve tafraları yüzünden Almanca’dan da her geçen gün biraz daha uzaklaştım.

Almanca için Üniversite planı yaparken yaptığım araştırmalarda herkesin klişise “Almanca mı Ayğıkasldn çok kaba bir dil yea” olmuştu. Geçtiğimiz gün gördüğüm bir video ise bunun tam aksini bize kanıtlar nitelikte. Videoda farklı dillerde farklı kelimeleri sert bir aksağanla farklı kişiler seslendiriyor, en sonda da yerli bir Alman vatandaşı o kelimeyi seslendiriyor. Evet, fark inanılmaz değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!