Denememeler

Çok Alkollü ve Platonik Motosiklet Dizliği

Henüz üniversitedeyim. Bıyıklarım taze terlemiş, sakalları yarım yamalak, 60 okkalık sıradan bir gencim. Sizden fazla olmasın ama biraz da çılgın… Platonik aşık olduğum kız, akşam beni bara içmeye davet etmiş. Motosiklet montumu, kaskımı, eldivenlerimi ve motorumu parlatmış, kredi kartına 8 taksitle aldığım tek kaliteli parfümümü Niagara şelalesi formunda üstüme sıkmışım.

Bütün gece, O karşımda otururken beni efkar basmış, kankam İsmail’in “Bu gece bendensin!” konulu ihtiyaç kredisi fonuyla işin bokunu çıkarmışım. Biraların biri gelmiş, diğeri gitmiş. Türlü rezillikler yapılmış, Ankara havası oynanmış (!) ve o gece TAM 13 bira içtiğim hesap, yine İsmail İhtiyaç Kredisi fonuyla ödenmiş.

Mekandan çıktıktan sonra da rezillikler devam etmiş, platonik yavuklumu arayıp, ona “SENİ SEVİYORUM ULAAAAAN!” diye telefonda bağrılmış.

Ne var ki, o sırada telefonla aslında hiç platonik aşıkla konuşulmamış. Kendisi de benim gibi içtiğinden dolayı yurda gider gitmez ”banyoda kusma resitali” isimli eserini hayata getirmekle meşgulmüş.

Ben de platonik sevgilimin en yakın arkadaşına ilan-ı aşk etmişim. Bu da yetmemiş, Acil Yardım Çantası ve Banker İsmail’in motora binmemem konusundaki Recep Tayyip Erdoğan ısrarına rağmen motora binmiş, gecenin 4’ünde tam 50 km yol gitmişim…

Sabah kalktığımda çok ilginç bir manzaraya uyandım.

Kendimi yatağımda motor montuyla, bir eldivenim ve dizliğim eksik, dizliğin biri bacağımda sökük ve kaskımı ayak ucuma bırakılmış şekilde buldum.

Dizliğim mutfak tezgahının üstünde kalmış(!). Eldivenimin teki de İsmail’de… Ha bir de motoru kapatmayı unutmuşum. Bütün gece çalışan motosikletim 1 haftalık istihkakım olan benzini haybeye atmosfere salmış.

Sabah kalktığımda Bebişimin durmaya yakın bir kalp gibi atan piston sesini duyuyorum…

Peki, ne olmuştu?

Sadece bir anlık boş bulunma ve alkolün getirdikleriyle Arttırılmış Gerçeklik teknolojisi destekli Hangover simülasyonu yaşamıştım. Şanslıydım.

Hiçbir aksilik olmadan eve sağsalim ulaşmıştım. Peki ama… Ya ulaşamamış olsaydım?

Kamu Spotu Tadında: Neden Alkollü Araç Kullanmamalıyız?

O gün yaşadıklarımdan sonra, alkolün benim gibi mülayim birini bile nasıl etkili bir kitle imha trafik canavarına dönüştürdüğünü görmüştüm. Her aklı selim insanın yapması gerektiği gibi alkolü hayatımdan çıkarmış ve “Ulan bundan sonra bir yudum bile alkol aldıktan sonra araç kullanırsam, beni de Balıkesir’in eşekleri siksin!” sözünü kendime vermiştim.

Evet, sözüm kesinlikle işe yaradı ve o günden sonra ASLA alkollü taşıt kullanmadım. Kendimi o günkü senaryodan tek parça halinde kurtardığım için bunu kendime borçlu olduğumu düşündüm.

Geçtiğimiz gün karşıma değişik bir video çıkınca bunu da sizinle denemememle paylaşmadan geçmeyeyim dedim.

Olay şöyle, normalde profesyonel otomobil yarışçısı olan abileri zum edip, bilgisayar oyununda araba kullandırıyorlar. Sonuçlar mı? Tüm lise hayatım boyunca matematik sınavlarından aldığım notların toplamının tek geçer not etmemesinden bile kötü:

Anlayacağınız, profesyonel yarışçılar bile alkollüyken araç kullanmak konusunda sınıfta kalıyorlar. Siz profesyonel yarışçı değilsiniz, o zaman neden hayatınızı riske atasınız ki?

Dip not: Alkollüyken araç kullanmak pişmanlıktır. Alkollü ve platonik aşıkken araç kullanmak mallıktır. Alkollü ve platonik aşıkken eve sağsalim gelip, dizliği mutfak tezgahının üstünde bırakanlar için söyleyecek bir şey bulamıyorum…

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

2 Yorum “Çok Alkollü ve Platonik Motosiklet Dizliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.