Giyim Kuşam

2018 – 2019 Sonbahar Kış Erkek Modası için 6 Trend İpucu

Yatıp yuvarlanmalı, denize girip çıkmalı ve bol anı biriktirmeli harika bir yaz sezonunu daha geride bıraktık. Şimdi, karşımızda kışın habercisi Eylül var. Eylül ile birlikte sonbahar sezonuna resmen girdik. Bu da demek oluyor ki, ardı ardına gerçekleştirilecek iş toplantıları, seyahatler, görüşmeler ve birbirini kovalayan projeler için hasat dönemi yakın. Erkenden ceplerimizi ipuçlarıyla doldurup, gardırobumuza birkaç ekleme yapmanın ise tam zamanı!

Modaya takıntılı biri değilim ama gardırobumda beni şık gösterecek yeni eklemeler yapmak için sezon arası geçiş dönemlerini fırsat olarak değerlendiriyorum. Bol indirimlerle birlikte sezona erken açılış yapmak; sona kalıp dona kalan olmaktan iyidir, öyle değil mi?

Siz de benim gibi erken açılış yapmak isteyenlerdenseniz, 2018 sonbahar kış erkek modasına ilişkin olarak: Bizi bu yıl neler bekliyor, yeni alacağımız ürünlerde dikkat etmemiz gerekenler ve yeni yılın trend markalarına dair nokta atışı ipuçları neler bir bakalım!

01- Toparlanın 70’lerin Kahverengisine Geri Dönüyoruz!

70’lerin vazgeçilmezi kahverengi, bu yıl saklandığı tozlu raflarla vedalaşıp tekrardan gün yüzüne çıkmaya hazırlanıyor. Açık kahverengini tüm yıldız markalarda ve özellikle montlarda bolca görme şansına sahip olacağız.  Cazador,  Diandor ve Jack Jones gibi markalar ise kahverenginin uyumuyla öne çıkan ürünlere sahip ilk başarılı markalar olarak karşımıza çıkacaklar. 

Diandor Erkek Montu

Kahverenginin 70’leri andıran havası benim gibi retro giyim tarzını halen çekici bulan erkekler için (evet, mağara hala serin ama biraz durunca alışıyorsunuz) sevindirici bir haber. Bolca kahverengi seçimi yapabileceğimiz markanın olması, kış boyunca retro tarza hakim ürünlerin karşımıza çıkacağının da habercisi. Siz de benim gibi retro tarzını sevenlerdenseniz; kahverengiyle 70’leri andıracağımız yeni bir sezon kapıda bizi bekliyor.

02- Hani Bizim Bi’ Ara Giydiğimiz Kazaklar Vardı ya, Onları Öne Çekin!

Ben;  Levi’s,  Lufian ve  Mavi’nin yalancısıyım… Yakın zamanda moda haftasında kazaklarıyla bolca gördüğümüz popüler markalar, bize adeta kışı kazaklar içinde geçireceğimizi önceden haber veriyor. Slogan desenli ve sanatsal dokuma tarzındaki ürünlerin öne çıktığı sezonda, kazaklar kışın en büyük kurtarıcısı olacak.

Lufian Erkek Kazak

Soğuk havalarda ince kıyafetleri tercih etme akımının sonunu getirecek bu trend ile birlikte artık tüm kışı üşümeden geçireceğimiz kazaklarımızı gardırobun ön tarafına yerleştirebiliriz. Hatta yeni yılın trend renk çizgisi olacak kırmızı ve kahverengi ağırlıklı, yeni tarz desenlerle öne çıkan birkaç markaya göz atmak isteyebilirsiniz.

03- Meraklısına Güzel Haber: Puffer Montlar Bu Sene de Trend Olacak

Soğuk kış aylarının gönlü bol kurtarıcısı Puffer montları, geçtiğimiz üç yıl boyunca erkek modasının değişmeyen trendlerin arasında gördük, bolca giydik. Güzel haber:  Jack Jones, Buratti ve U.S Polo’nin başarılı örneklerine göre Puffer montlar, 2018 – 2019 sonbahar kış erkek modasının yine vazgeçilmez kurtarıcılarından biri olacak. Puffer montların meraklısı olmayanlaraysa kötü haber: En azından bir sezon daha ortada şişme bot giymiş gibi gezinen erkekleri görmek zorunda kalacaksınız. Tabii, eğer onlardan birine dönüşme konusundaki inadınızı bir an evvel balkondan aşağı atmazsanız…

Jack Jones Puff Erkek Montu

Puffer montlar şık göründüğü kadar kullanışlı olmayı da başarıyor. Özellikle kışın dondurucu soğuğunda şık görünürken iklim şartlarına da ayak uydurma taraftarlarındansanız… Puffer montlarla dolu tezgahlara, caddelere ve sokaklara bu yılda bolca rastlayacağız. Puffer montları şık buluyorsanız gerçekten şanlısınız; tribünün sizin olduğunuz tarafın kış boyunca tıklık tıklım dolu olacağını söyleyebilirim.

04- Sana Kırmızı Çok Yakışabilir

Jack Jones Puff Erkek Montu Kırmızı

Kış aylarında dikkat çekmek isteyenlerin ilk tercihi ateşin elementi kırmızının etrafında toplanmak olacak. Özellikle montlar ve kazaklarda sıkça göreceğimiz kırmızı ve koyu kırmızı tonları, tarzında cesur renklere yer vermek isteyen erkeklerin gönlünü yapacak. Geçtiğimiz dönemde Dolce & Gabbana, Buratti, Levi’s gibi gördüğümüz başarılı örnekler kendilerini bu yıl da göstermek geri durmayacak. Puffer montlarda da yine canlı kırmızı renkleriyle bezenmiş modelleri görmeye hazırlıklı olsanız iyi edersiniz.

05- Botlar Tabii ki CAT ve Harley Davidson Olmalı!

Üstü forma altı; tabii ki CAT ve Harley Davidson! Erkeklerin kışlık bot seçiminde yapacağı en başarılı seçim yine kombininize uygun olarak Harley Davidson veya CAT’in kışlık erkek botları olacak. Geniş renk seçeneğiyle yukarıdaki trend ipuçlarına uygun renkteki Harley Davidson botlar stoktaki yerlerini almaya başladı bile! CAT ise ikonik renkleriyle her kış olduğu gibi bu kış da “vazgeçilmezlik” tahtındaki yerini sapasağlam koruyor olacak.

CAT erkek botu

Klasik çizgisinden ödün vermeyen her iki marka da yılın trend çizgisine uygun olarak kırmızı ve kahverengiyle muhteşem uyumu yakalayan, başarılı ve bir o kadar ikonik modellere sahip. Sonbahar için belki gönlünüzü farklı modellere kaptırabilirsiniz; ancak kış aylarının ayrılmaz ikilisi CAT ve Harley Davidson yine erkeklerin ayağında en çok göreceğimiz kışlık erkek bot ve çizme modelleri olmayı başaracak.

06- Sezonluk Ayakkabılar da Greyder Bu Yıl da Önde Olacak

CAT ve Harley Davidson gibi alternatifler kışın buğ dediği zamanlar için en güçlü trend jokerimiz. Sonbaharı selamlamak için biraz daha konforlu ve nispeten botlara göre rahat bir seçim yapmak istiyorsanız, Greyder’e uğramak isteyebilirsiniz. Klasik ve spor giyim tarzı için yılın trendine uygun başarılı modellere sahip Greyder, renk konusunda da beklentisini yüksek tutan erkeklere hitap ediyor.

Greyder klasik erkek ayakkabısı

Eğer kahverengiyle birlikte öne çıkan retro tarzı tercih etmeyi düşünüyorsanız, Greyder en başarılı kurtarıcılarınızdan biri olabilir. Zira, kendisi her yıl olduğu gibi bu yıl da trendi baz alan çizgisi ve renkleriyle karşımızda olacak.

Peki, Tüm Bu Modelleri ve Daha Fazlasını Nereden Almalı?

Ayakkabıdan saate, saatten parfüme kadar her şeyini internetten alan birinin tavsiyesi elbette yine internet olacaktır. (Şaşırmadınız değil mi? Ben de öyle düşünmüştüm) 

Perakende mağazalarda elde edemeyeceğiniz indirimler, kolay değişim avantajı, bol çeşit ve hızlı alışveriş avantajlarıyla bu yılki tercihim yılın parlayan yıldızı www.markastok.com olacak. Erkek giyimide; Levi’s, Cazador, Mustang, Jack Jones, Lacoste, CAT, Harley Davidson ve daha yüzlerce markanın ürüne erişebileceğiniz Markastok, güvenilir alışverişi en hızlı kullanıcı deneyimiyle taçlandırıyor.

Siz de benim gibi yeni sezon için gardırobunuzu baştan aşağıya yenileme arefesinde olanlardansanız, Markastok’a mutlaka bir göz atmayı unutmayın!

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!