Mortal Kombat X'de Test Your Might Nasıl Yapılır? - Burak Göç
Oyun Dünyası

Mortal Kombat X’de Test Your Might Nasıl Yapılır?

Mobil oyunlara karşı her ne kadar seviyeli davransam ve uzak durmaya çalışsam da Mortal Kombat X’in iOS oyununun bendeki yeri bir farklı. Tamam, zaman sömürüyor alet ama ne yapayım, seviyorum arkadaş 😀 Galiba Mortal Kombat’ın çocukken severek oynadığım PS oyunlarından biri olmasının da bunda payı büyük.

Daha önce Mortal Kombat X’de geçmekte zorlandığım Boss Scorpion bölümü için bir içerik hazırlamıştım. (Mortal Kombat X: Boss Scorpion Nasıl Yenilir?) Sonra gördüm ki, oyunu oynayan arkadaşların büyük bir kısmı, Battle Mode üzerinde yer alan Test Your Might etkinliğini de adam akıllı yapamıyor ve altın kazanmak için bir fırsat olan bu bölümden düşük puan alıp, başarısız oluyor. E tabii, vakti zamanında Mortal Kombat’ı PS’de oynamadıysanız Test Your Might bölümünde ne yapmanızı bilmiyor olmanız da son derece doğal 😀

İşin özü, Test Your Might bölümü sandığınız kadar zor değil. Yapmanız gereken şeylerse oldukça basit;

  • Dört parmağınızı serçe parmağınız hariç birleştirip, bu dört parmağınızla ekrana deliler gibi tıklayın.
  • Tıkladığınız süre boyunca yeşil halkanın oluştuğunu göreceksiniz. Yeşil halka en sona inip kayboluncaya kadar bu hareketi yapıyoruz
  • Dokunma hareketini karakterimiz hedefi kırana kadar devam ettiriyoruz.

Sonuç olarak karakterimiz tahtayı tahtalı köye gönderecek ve Test Your Might başarıyla tamamlanacaktır.

Yalnız ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var; bu sadece Mortal Kombat X’in mobil sürümlerindeki Test Your Might için geçerli. Yani bu hamleyle iOS (iPhone & iPad) ve Android cihazlarınızda Test Your Might’ı başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Merhaba Ben Burak! Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda beyaz klavyeli şövalye olarak bloglar ve internet siteleriyle savaşıyorum. Ha, bir de kız vermeleri için üniversite mezunu olma çabam var. Daha fazlası için hakkımda sayfasına bakabilirsiniz.

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;