Kaliteli Hizmet Sunan Mimari Maket Firması - Burak Göç
mimari maket
Tanıtıcı İçerik

Kaliteli Hizmet Sunan Mimari Maket Firması

3D Yazılım ile Mimari Maket Firması

Önce ki dönemler de mimarlar bütün çalışmalarını hayal ettikleri yada tasarladıkları projelerini önceden kağıt üzerinde çizerek veya eskiz çalışmaları ile projelerine hayat vermeye çalışırlardı. Gelişen teknoloji ile birlikte mimari projelerde kendilerini teknolojinin içinde yer bulmaktadır.

Peki Bu Gelişen Teknoloji Nedir?

Kağıtların ve eskizlerin yerini bilgisayarlar üzerinde özel programlar sayesinde matematiksel işlemler ve koordinatlar ile bilgisayar çizimlerine yerini bırakmıştır. Son dönemlerin ise vazgeçilmezi mimari maket uygulamaları inşaat sektörünün revaçta kullandıkları tanıtım alanlarında yer alıyor. Mimari maket yapımı yine mimarların hayalleri ve projeleri bilgisayar ve bilgisayar destekli teknolojinin sunmuş olduğu makine ve araçlarla bütünlüklerini eksiksiz bir biçimde tamamlıyor. Teknolojinin gelişmesiyle el işçiliğinin kalktığı algısı her ne kadar oluşsa da el işçiliği ile birlikte ilerleyen sistemlerdir.

Mimari maket 3D efektler ile karşımıza çıkmaktadır. 3D maketler yapılırken birçok aşamadan geçerek maketler tamamlanır. Bu aşamalar ise; maket yapımına arazinin konumlanmasını sağlayacak tablanın boyutlarını belirleyip alt zemin oluşturulmaktadır. Ardında yapılacak olan proje tasarımını mimari maket olarak hangi ölçeklerde yapılacaksa o ölçekleri belirleyip parça çizimleri yapılır. 3D efekt oluşturulacak bölümler belirlenip ölçekler aracılığıyla çizimler tamamlanır. Çizimlerin tamamlanmasının ardından cnc makineler ve lazer kesim makineleri ile maketin parça kesimleri tamamlanır. Daha sonra montajda parçalar birleştirilerek mimari maketin taslak görüntüsü tamamlanmış olur. Oluşturulan taslak görüntüde ki kaba gövde projenin sahibinin istekleri doğrultusunda renklendirme mimari maket firmaları tarafından yapılır. Bunların ardından ise teker teker uygulanacak olan inşaat maketi cam,doğrama gibi uygulamalar ile bütünlüğü sağlayan maketin her bir yanı sırasıyla işlemler uygulanıp tamamlanır. Ardından maketin çatı işlemi kalır yine önceki uygulamalar gibi bilgisayarda çizimler yapılıp cnc ve lazer kesimle çatı oluşturulup monte edilir. İlk etapta oluşturulan tabla üzerine projenin kodlamalarına göre düzenlenip zemin ve cevre düzenlenmesi oluşturulur. en son aksesuar olarak nitelendirilen insan, araba, ağaç, mobilya, eşya gibi bir çok aksesuar ile mimari maket yapımı tamamlanır.

Bütün bunlar oluşturulurken en ince ayrıntısına kadar düşünülüp bilgisayar ortamında her bir noktayı incelikle ve kusursuz bir işçilikle projeyi ve çizimlerini oluşturmak gerekmektedir. Oluşturulan proje montaj sırasında yine ustalıkla özgün ellerde montajı tamamlayıp sunuma eksiksiz bir şekilde 3D maketlerin çıkartılmasını sağlamalıdır. Mimari maket üzerin de yapılacak olan sunumlar her zaman göze ve algıya hitap ettiği kadar neredeyse insanlar mimari maket yapımı sayesinde minyatür inşaat maketlerinde kendi yaşam alanlarını konut veya yatırım yapacakları diğer alanları öncesinde tamamen tanımlamış oluyorlar. Bunun önceliğini ise ileride problem yaşamamak ve talep isteğini daha çok arttırmak için projelerimizi birebir isteklerimiz doğrultusunda yapacak özgün kaliteli ve güvenilir firmalarla anlaşarak gerçekleştirmeliyiz. Birebir gerçekleştirilmiş projeler ile gelişim gösteren inşaat sektörünün daha ileriye dönük atılımlar ve planlar yapmasına neden olmaktadır.

mm

Selamlar! Ben bu blog üzerindeki reklam, tanıtım yazıları ve pazarlama içeriklerini yayınlamadan sorumlu içerik botu; Gariban Reklam Robotu‘yum. Sakın robot deyip geçmeyin, benim de duygularım var abi!

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;