Problogger kitabı - Burak Göç


Etiketler: Problogger kitabı

Okuduklarım

Problogger Secrets For Blogging Your Way to a Six-Figure Income Kitap İncelemesi

Bundan sonra artık okuyacağım kitapların %90’lık bölümü İngilizce olacak. Tabii İngilizcesi olmayan kişiler tarafından bu kitapların hiç ilgi çekici olmayacağını tahmin edebiliyorum. Malumunuz Türkiye’de her şey sınırlı olduğu gibi kitap konusu da son derece sınırlı. Özellikle Web dünyası üzerinde Türkiye’de yazılı ve basılı kitapların sayısı oldukça az ve büyük bir kısmı yetersiz. Oysa İngilizce diline geçiş yaptığınızda sizin için bekleyen muazzam bir kaynak bolluğu ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu nedenle artık bolca hem iş hayatıma hem de gündelik hayatıma daha fazla yardımcı olacağına inandığım İngilizce web kitaplarını okuyacağım, okuduklarımı da yine sizinle paylaşacağım.

Problogger İngilizce üzerine en yaygın ve en aktif olarak bilinen Blogging bloglarından biri olarak biliniyor. Uzman yazar kadrosu ile yoluna devam eden bu blog aynı zamanda ücretli olarak da kitaplarını yazıyor. Bu kitapları Amazon vb. internet siteleri vasıtasıyla satışa çıkartarak ekstradan bir ek gelir elde ediyor. Kitabın dili son derece basit. Yani, başlangıç seviyesinde İngilizceye sahipseniz biraz da web dünyası ile haşır neşirseniz çok rahat şekilde istisnasız tüm cümleleri anlayabileceğinize inanıyorum.

Kitap, adından da anlayabileceğiniz gibi bir blogun başlangıcından sonuna kadar olan yolculuğunu konu alıyor ve bilmeniz gereken her şeyi A’dan Z’ye kadar sizinle paylaşıyor. Bu kitabı okumanızı tavsiye etmemin nedeni ise basma kalıp düşüncelerden kurtulmanızdır. Örneğin bloglamak hakkında hala birçok kişinin takip ettiği bir yanlış vardır. Google Adsense üzerine bloglarımızı kuruyoruz ve sonra Adsense gümlediğinde haliyle sitelerimiz de gümlüyor. Benim için bu kitabı okuduktan sonra kafamda hem Blografi için birçok yeni içerik fikri türedi hem de bloglarımda atlamış olduğum bazı önemli noktaları öğrenmiş oldum. Ne kadar profesyonel olursanız olun, web dünyasında öğrenecekleriniz hiçbir zaman tam olarak tükenmiyor. Siz de öyle düşünenlerdenseniz bu kitap kesinlikle size de çok faydalı olacaktır.