Mortal Kombat X - Burak Göç


Etiketler: Mortal Kombat X

Mortal Kombat X Fragments
Mobil uygulamalarOyun Dünyası

Mortal Kombat X’deki Ne İdiği Belirsiz Fragments’lar Ne İşe Yarıyor?

Tartışmaya açık ama bence Mortal Kombat X tüm iOS dünyasının en kalender oyunu. Oyun mekanikleri, grafikleri, ara gazı veren etkinlikleri ve şekilden şekile sokarak Warner kardeşlerin bize itelemeye çalıştığı imitasyon kartlar… Bu dünya şıpsevdi sakızlarının peşinde koşan, 90’lı yılların PlayStation buhranı çocuklarının hayaliydi. Şimdi ise PlayStation’a bile sahip olmamıza gerek yok.

Uzun süredir açıp bakmadığım Mortal Kombat X’e son dönemde gelen güncellemelerle Fragments adı verilen yeni bir maden birimi eklenmiş. Ne hikmetse henüz Fragments’in ne işe yaradığını bilen Mortal Kombat X oyuncusu yok. Zaten oyunun yapımcıları dışında kimsenin bir şey bilmediğini düşünmemeye başladım. Oyun içinde açılan farklı bir mağaza yok ve oyunun Wiki kaynağında Fragment ne işe yarar diye bahseden olmamış. Tabii benden kaçar mı? Kaçmaz. Oluk oluk sekmeler açıp onlarca sayfa yorumu okuduktan sonra Fragments’lerin ne işe yaradığı ve nereden elde edildiği hakkında bilgi sahibi olmayı başardım. (Bunu gerçekten yaptım yani.)

07Oca
Oyun Dünyası

Mortal Kombat X’de Test Your Might Nasıl Yapılır?

Mobil oyunlara karşı her ne kadar seviyeli davransam ve uzak durmaya çalışsam da Mortal Kombat X’in iOS oyununun bendeki yeri bir farklı. Tamam, zaman sömürüyor alet ama ne yapayım, seviyorum...