Jetpack - Burak Göç


Etiketler: Jetpack

Jetpack istatistikleri
Blogging

WordPress’de Jetpack İstatistikleri Nasıl Kapatılır?

Vaktiyle “Yandex Metrica Neden Google Analytics’i Döver?” başlığı altında Metrica’nın nimetleri hakkında bir içerik bloglamıştım. Pılımı pırtımı toplayıp Metrica’ya taşındığım günden beri Google Analytics’i kullanmıyorum. Aslında harici hiçbir sayaç sistemini kullanmıyorum. Gel gelelim, Jetpack eklentisini sitenize kurduğunuz anda sitenizde olup biteni gösteren Jetpack istatistikleri modülü otomatik olarak açılıyor. Jetpack istatistik toplarken bir API kullandığı için bu durum sitenin hız performansını olumsuz etkiliyor .

Özellikle Google’ın “Ben bundan sonra hızlı olanı tanır akılları alırım agaaaa!” diye böğürdüğü halde bu penaltıya düşmemek lazım. Yalnız adamlar resmen Jetpack’in istatistik özelliğini kapatmamamız için bu modülün ayarlarını saklamışlar. Öğrendiğim kadarıyla sisteminize Jetpack’i kurup birkaç kere sisteminizde güncellerseniz esrarengiz şekilde(?) istatistik modülü arayüzden kalkıyor (vaaaay amk!).

Wordpress smiley kaldırma
20May
Bilgisayarİnternet

WordPress; Footer’daki Gülen Yüzü Kaldırma

Siz de tıpkı benim gibi blogunuzu eşinizin dostunuzun ve hatta manitanızın bilgisayarından kontrol ediyor musunuz? Eğer etmiyorsanız hemen başlamanın zaman gelmiş ve geçiyor. Zaman zaman...