Google+ İçerik Zamanlama - Burak Göç


Etiketler: Google+ İçerik Zamanlama

Google+ içerik zamanlama
İnternet

Google+ (Plus) ‘da Gönderi Zamanlama

Sosyal medyanın boynu bükük evladı Google+ kullanıcılar açısından terk edilmiş kasaba olsa da Google arama motoru nezdinde badem gözlü kör imajını korumaya devam ediyor. Haliyle, Facebook’da Twitter’da Instagram’da yaptığın paylaşımları bir de Google Plus’da yapman gerekiyor. Geçtiğimiz gün birer birer her mecraya ayrı ayrı sosyal medya içerikleri girişi yapan ben, (Evet, önemli bir marka için sosyal medya içeriği alanında da çalışıyorum. Çok havalı değil mi?) bu işin bir kolayı çıkmazı yok mudur diye düşündüm ve araştırma yaparken işime yarayabilecek on numara bir zamazingo keşfettim.

Buffer‘ın adını çok duymuştum fakat kendisini şimdiye kadar hiç kullanma fırsatım olmamıştı. Sosyal medya üzerindeki iş yükü de ağır gelmeye başlayınca, Buffer’ın aslında tam olarak benim ihtiyacım olan şey olduğunu anladım. Google+ (Plus)’da gönderi zamanlama konusunda da sağ olsun kendilerinin bana büyük faydası dokundu.

Buffer Nedir?

Buffer, tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerde toplayıp aynı anda tüm sosyal mecralara paylaşım yapabildiğiniz bir araç. Kısıtlı özellikleriyle ücretsiz olarak sunulan Buffer, sosyal medya uzmanları tarafındansa öpülesi bir araçmış. Buffer yalnızca tüm paylaşımlarınızı tek yerden yapmanıza yardımcı olmuyor, aynı zamanda Buffer ile gönderilerinizi istediğiniz bir zamana planlayabiliyorsunuz. Google+’da bu seçeneklerin içerisinde olduğu için Buffer ile Google Plus’da içerik zamanlamak çocuk oyuncağı haline geliyor.

Buffer’da Google+ (Plus) için İçeriklerinizi Zamanlayın

Şimdi olay gayet basit, öncelikle Buffer’a üye oluyorsunuz ve daha sonra “Accounts” sekmesi içerisinden istediğiniz Google+ profil veya sayfası için Buffer’a gönderi yapma izni sağlıyorsunuz. İzinlerinizi sağladıktan sonra gönderi ekranından Google+ simgesinin de içerisinde yer alan rozeti aktif hale getirip, içeriğinizi yazıyorsunuz. İçeriğinizi zamanlı olarak göndermek içinse “Add to Queue butonunun yanında yer alan aşağı ok işaretine basarak diğer gönderi seçeneklerini açıyorsunuz. Açılan menüden “Schedule Post” isimli butonu kullanarak içeriğinizi zamanlamış oluyorsunuz.

Bu arada Buffer’ın saat ayarlarının Türkiye saat ayarlarına göre ayarlı olduğundan emin olmayı unutmayın. Eğer bölge ayarınız farklı bir yer olarak görünüyorsa My Account Time Settings sekmesinden şehri İstanbul (Istanbul) olarak değiştirerek saatinizi düzeltebilirsiniz.