Facebook Kullanıcı Adı Değiştirme - Burak Göç


Etiketler: Facebook Kullanıcı Adı Değiştirme

İnternet

Facebook’da 2. Kez Kullanıcı Adı Değiştirme Özelliği Aktif

Bu yazıyı sabah ofisteki arkadaşımdan aldığım bir son dakika gelişmesini aktarmak için yazıyorum. Facebook’da kullanıcı adı değişimine artık 2. kez ve hatta 3.kez izin veriliyor. Daha önceden siz de benim gibi “ammaaan alalım da bir kullanıcı adı ne olursa olsun.” diye “Sherlockedd” gibi bir kullanıcı adı alıp, sonradan değiştiremeyenlerdenseniz şimdi fırsat bu fırsat.

İnternette Facebook’da kullanıcı adı değiştirmeyle ilgili haberlere bakındım ama ne var ki, bu konuda elle tutulur gibi bir şeylrer bulamadım. Haliyle şuan için bu konunun detaylarına ne yazık ki sahip değilim. Yani artık Facebook tamamen istediğiniz zaman kullanıcı adını değiştirmeye mi izin verecek yoksa bunu kısıtlı bir süre için mi yapıyor herhangi fikrim yok. Ben bir kere değiştirdim ve hatta ikinci kez de değiştirerek işlemi onayladım.

Facebook 2. Kez Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Facebook hesabınıza giriş yapın ve ardından sağ üst köşeden Ayarlar sekmesine ulaşın.

facebook kullanıcı adı değiştirme

  • Ayarlar sayfası içerisinden Kullanıcı Adı seçeneğinin yanında yer alan Değiştir seçeneğine tıklayın

Facebook kullanıcı adı değiştirme

  • İstediğiniz yeni kullanıcı adını seçin. Bu arada yapılan yeni değişikliğe göre sanırım yalnızca isminizi içeren kullanıcı adı değişikliğine yer veriyorlar.

Fırsattan istifade olarak ben de yeni kullanıcı adımı “burakgocc” olarak değiştirebildim. Sanırım bundan sonra Facebook’dan birilerinin beni eklemesi için isim tarif etme mevzusu çok daha kolay olacaktır 🙂