allah bana yeter kitabı - Burak Göç


Etiketler: allah bana yeter kitabı

Okuduklarım

Okudum; Bana Allah Yeter – Uğur Koşar

Son zamanlarda acayip dandik fotoğraf çektiğimi düşünebilirsin, aceleyle çekiyorumda ondan lan. Neticede işin içerisine öyle veya böyle emek giriyor saygı gösterelim. Neyse fazla uzatmayalım, uzun zamandır kitap okumadım veya okuduklarımı da yazmadım bloga, fakat Uğur Koşar‘ın “Bana Allah Yeter” kitabını yazmadan geçmek terbiyesizlik olur. Bugüne kadar blogumda 5 – 10 kitap tanıtmışımdır belki, fakat eminim ki o kitapların hiç biri bu kitap kadar etkili bir kitap değildir.

Geçenlerde kuzenim geldi, baktım elinde Bana Allah Yeter kitabı var dedim “Ver hele, ben bunu bu gece bir hatmedeyim.” Şaka ile karışık o sırada kuzenimin yorumunu almak için “Nasıl bari lan, böyle bir ışık aydınlanma filan geldi mi?” diye sormuştum, valla ne yalan söyleyeyim kitabı okuyunca flörasan gibi aydınlandım. Kitabın ne anlattığı zaten adından da anlayacağınız üzere malumunuzdur. Yüce yaradanı o kadar çok unutuyoruz ki sadece götümüz sıkıştığında yalvarıyoruz, işte bu kulluk bilincinden sıyrılıp kendini rabbine yöneltmek isteyenler için son derece ve hatta iddia ediyorum en etkili kitaptır.

Ben okuduğumda çok çok beğendim, ayrı konu tabi kitap bana unuttuğum şeyleri hatırlatmış oldu. Çok fazla zamanımızı dünya işlerine ayırıyoruz ama bu dünyaya kazık değiliz işte anasını satayım, eğer sen de kazık olmadığının farkındaysan ve hala şerit değiştirirken sinyal vermeyen öküzlerdensen kul hakkı diye bir şey olduğunu da hatırlatmak isterim. Yaradana çok şey borçlusun ve şükretmek zorundasın. Tabii sinyal kolunu da unutmayalım, şaka bir yana şahsen ben bu kitabın yazarına büyükçe duacı oldum, benim sayemde de belki sen okur bana duacı olursun vesselam.